onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

MiszkińW zakontraktowanym na sześć rund pojedynku w kategorii półciężkiej najbardziej aktywny polski zawodowiec Maciej Miszkiń (10-0, 3 KO) pokonał na punkty Vitali Banivura (6-4, 4 KO) na organizowanej przez grupę KnockOut Promotions gali "Wojak Boxing Night" w Krynicy. Po zakończeniu wszystkich starć dwaj sędziowie punktowali dwukrotnie 58-57 dla Miszkina, a trzeci arbiter wypunktował remis 57-57.

Walka od pierwszego starcia była bardzo wyrównana i żaden z pięściarzy nie umiał zaznaczyć swojej wyraźniej przewagi. Korzystający ze swojej przewagi szybkości Rumun momentami udanie spychał do defensywy silniejszego fizycznie Miszkina i często lokował celne ciosy na jego korpus. Polak starał się odpowiadać seriami bitymi w różnych płaszczyznach i nie pozostawiał bez reakcji na żadną ofensywną akcję Banivura.

Od czwartego starcia zaczęła się zaznaczać delikatna przewaga Miszkina, który mimo dużego zmęczenia zachowywał większą precyzję zadawanych uderzeń i pozostawał bardziej aktywny od przybysza zza granicy. W piątej rundzie Banivur na chwilę wstrząsnął Polakiem po potężnie wyglądającym prawym podbródkowym zadanym w półdystansie. W ostatnim starciu walczący już nie tylko z rywalem, ale i wielkim zmęczeniem Miszkiń zdołał się zerwać do finałowego ataku i kilkarotnie trafił mocnymi prawymi sierpowymi cofającego się do tyłu Rumuna.