Patronat medialny


 


Dziś jest sobota, 9 kwietnia 2011.

56 lat temu Ike Williams zremisował w pojedynku z Beau Jackiem. Była to trzecia walka pomiędzy tymi pięściarzami (w dwóch wcześniejszych zwyciężał Williams), którzy uważani są za jednych z najlepszych w historii wagi lekkiej. Williams stoczył później jeszcze tylko jeden pojedynek na zawodowych ringach - 4 miesiące później raz jeszcze pokonał Jacka, dla którego była to również ostatnia walka w karierze.

23 lata temu Evander Holyfield znokautował w 8. rundzie Carlosa DeLeona i zunifikował mistrzowskie tytuły w kategorii junior ciężkiej. Po tym zwycięstwie "Holy" postanowił przejść do kategorii ciężkiej.

19 lat temu Gianfranco Rosi znokautował w 6. rundzie Angela Hernandeza i obronił tytuł mistrza świata IBF kategorii lekko średniej.

17 lat temu Pernell Whitaker pokonał na punkty Santosa Cardona i obronił tytuł mistrza świata kategorii półśredniej.

13 lat temu były mistrz świata WBA kategorii ciężkiej i brązowy medalista IO z Montrealu - 43-letni John Tate, zginął w wypadku samochodowym.

11 lat temu filadelfijska policja zatrzymała 33-letniego Meldricka Taylora - byłego mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych. Taylor został oskarżony o próbę gwałtu.

6 lat temu Marco Antonio Barrera znokautował w 2. rundzie Mzonke Fana i obronił tytuł mistrza świata WBC kategorii super piórkowej.

Rok temu Dejan Zaveck znokautował w 12. rundzie Rodolfo Martineza i po raz pierwszy obronił tytuł mistrza świata kategorii półśredniej.

Tego samego dnia Audley Harrison znokautował w 12. rundzie Michaela Sprotta i wywalczył zwakowany przez Alberta Sosnowskiego tytuł mistrza Europy. Harrison, który przegrywał pojedynek na punkty i potrzebował nokautu, żeby wygrać walkę, trafił potężnym lewym sierpowym, który zakończył pojedynek.