onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

KliczkoMairis Briedis (8-1, 6 KO) to jeden ze stałych sparingpartnerów braci Kliczko. 27-letni Łotysz miał okazję toczyć treningowe walki z obydwoma Ukraińcami, którzy od kilku lat rządzą w bokserskiej wadze ciężkiej. W rozmowie z ringpolska.pl Briedis podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie aktualnej formy starszego z Kliczków - Witalija, którego 18 lutego czeka potyczka z Dereckiem Chisorą (15-2, 9 KO), a także zdradził, który z braci jest jego zdaniem lepszym pięściarzem.

- Spotykamy się znów na obozie braci Kliczko. Aktualnie sparujesz z Witalijem. W jakiej on jest obecnie formie?
Mairis Briedis: Gdy tu przyjechałem, Witalij nie był w dobre formie, ale teraz, po tygodniu, jest już lepiej i myślę, że po zakończeniu sparingów będzie w dobrej formie. Gdyby jednak porównać to do jego przygotowań do walki z Adamkiem, myślę, że wówczas był w lepszej dyspozycji. Uważam jednak, że za dwa tygodnie będzie dobrze przygotowany do walki z Chisorą.

- Jaki przewidujesz wynik walki Witalija z Chisorą. Jaka może być główna broń Chisory w starciu z Witalijem?
Chisora jest młody i silny. Ma siłę, energię, ale myślę, że Witalij go mocno pobije. On bije bardzo mocno, jest mistrzem.

- Przewidujesz nokaut czy zwycięstwo na punkty?
TKO albo KO. To będzie czysty nokaut lub sędzia zatrzyma walkę.

- Sparowałeś także z młodszym z braci Kliczko, Władimirem. Jaki jest twój typ na walkę Władimira z Jeanem Markiem Mormeckiem? To będzie dla niego łatwiejszy pojedynek niż dla Witalija z Chisorą?
Tak, myślę, że to nie będzie mocny rywal i będzie nokaut. Sparingi z Władimirem zacznę za dwa tygodnie, ale wydaje mi się, że on jest już teraz w dobrej formie. Nawet przed sparingami,  jest naprawdę silny.

- Sparowałeś z obydwoma braćmi Kliczko. Wiem, że masz  swoją opinię w temacie, który z braci jest lepszy...
Witalij ma swój własny styl, Władimir ma styl klasyczny. Witalij trzyma nisko lewą rękę, ale bardzo dobrze czuje dystans. Władimir to klasyczny bokser, Witalij ma w sobie coś z kickboksera, wcześniej trenował ten sport. Jest inny. Ale który jest mocniejszy? Myślę, że Władimir jest młodszy, silniejszy... Tak, Władimir jest lepszy.


- Mógłbyś sobie wyobrazić walkę braci Kliczko? Kto by wygrał?
Nie wiem, to byłaby walka gladiatorów. Nie wiem, kto by wygrał. Witalij podczas sparingów walczy na 70%, a Władimir zawsze boksuje na 100%, zawsze bije mocno.{jcomments on}