onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Montiel DonaireW głównej walce wieczoru gali w Las Vegas, Nonito Donaire (26-1, 18 KO) pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Fernando Montiela (44-3-2, 34 KO) i został nowym mistrzem świata federacji WBO oraz WBC wagi koguciej. Dla 28-letniego Filipińczyka to tytuł w trzeciej kategorii wagowej.

Montiel od samego początku pojedynku nadziewał się na kontrujące ciosy sierpowe wyprowadzane przez Donaire'a. Filipińczyk spokojnie czekał na błędy Meksykanina i bezlitośnie wykorzystywał każdą niedokładność swojego oponenta. Po pierwszym wygranym przez Donaire'a starciu, w drugiej rundzie Filipińczyk upolował Montiela idealnie wyprowadzonym kontrującym lewym sierpowym, po którym Meksykanin upadł bezwładnie na matę ringu. Choć wydawało się, że sędzia nie będzie musiał nawet liczyć, to Montiel zdołał się podnieść przed upływem dziesięciu sekund.

Dalsze dopuszczenie go do walki było jednak niepotrzebne, bo Donaire natychmiast dopadł półprzytomnego rywala, trafił go kilkoma ciosami sierpowymi i zmusił sędziego ringowego do zastopowania dalszej egzekucji. {jcomments on}