Patronat medialny


 


Przemysław Gorgoń: trzeba umieć zdominować rywala

Przemysław Gorgoń (13-7-1, 5 KO) pokonał na punkty Valentyna Zbrożka (5-17-1, 2 KO) w walce wieczoru gali organizowanej przez Chorten Boxing Production w Białymstoku. Po sześciu rundach sędzia prowadzący walkę punktował 59-55 dla Polaka.

Dla Gorgonia był to pierwszy tegoroczny występ. 31-latek po raz ostatni boksował w grudniu, przegrywając niejednogłośnie na punkty z Łukaszem Staniochem.

Podczas niedzielnej Jakub Sosinski (4-1-0, 5 KO) pokonał Igora Pylypenkę (Ukraina, 5-52-2, 1 KO) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie, Konrad Kaczmarkiewicz (3-0-0, 1 KO) wygrał z Garym Abajyanem (Gruzja, 23-40-1, 11 KO) na punkty, zaś Bartosz Głowacki (5-6-0, 4 KO) pokonał Patryka Litke (0-1) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.

Add a comment

Gorgoń zaboksuje na gali Haye - Bellew II

- Ważne, że wracam do boksu i mam okazję pokazać, że umiem zdominować rywala o słabszym rekordzie - mówi Przemysław "Smile" Gorgoń (12-7-1, 5 KO) przed 6-rundową walką z Ukraińcem Valentynem Zbrozhkiem (5-16-1, 2 KO) podczas niedzielnej (9 maja) gali Boxing Night w Białymstoku, ale bez kibiców na trybunach. Transmisja w Polsat Sport Fight i Polsat Sport Extra.

- W czasie pandemii nie brakowało problemów z organizacją 43 eventu naszej grupy. Na szczęście wszystko udało się poukładać i w niedzielę zapraszam przed telewizory na pojedynki w boksie zawodowym i olimpijski, na czele z Młodzieżową Wicemistrzynią Świata Natalią Kuczewska z Ełku. Promujemy pięściarzy z Województwa Podlaskiego. Partnerem Strategicznym tego eventu jest Województwo Podlaskie i Marszałek Artur Kosicki - powiedział Dariusz Snarski, szef Chorten Boxing Production.

Po 3 zwycięstwach z rzędu, pod koniec 2020 roku Przemysław „Smile” Gorgoń stoczył wyrównany i bardzo emocjonujący bój z Łukaszem Staniochem (5-0, 1 KO). Sędziowie punktowali 76-76, 75-77, 75-77 na niekorzyść Przemka Gorgonie. - Kiedyś pokonałem Łukasza Staniocha w walce o medal Mistrzostw Polski Seniorów. Teraz remis byłby sprawiedliwym wynikiem. Dobrze funkcjonowała moja lewa ręka, wchodziły ciosy proste i sierpy. Dużo więcej niż w poprzednich pojedynkach. Ale niestety w środkowych rundach dałem się trafiać podbródkowymi. W mojej ocenie ja wygrałem 4 rundy i rywal także 4 - przyznał Przemysław Gorgoń.

W niedzielę w Białymstoku spotka się z Valentynem Zbrozhkiem, który niecały miesiąc temu na punkty w Warszawie przegrał z Konrad Kaczmarkiewiczem. Wcześniej pokonali go Mateusz Tryc i Mateusz Rzadkosz. Ukrainiec boksował już w wielu krajach Europy m.in. w takich jak Rosja, Niemcy, Belgia, Turcja, Grecja, Estonia. - Pandemia popsuła moje plany, miałem walczyć i na polskim ringu i zagranicznym, lecz nic z tego nie wyszło. Dlatego cieszę się, że mogę zaboksować 9 maja w Białymstoku. Mój trener Daniel Pilc szybko znalazł luki u przeciwnika, a ja postaram się wykorzystać słabości Zbrozhka. Może uda się go przycelować na dół i szybko osłabić. Ale gdybym miał przeboksować 5-6 rund to też nie byłoby złe, bowiem miałem pół roku przerwy do walk – dodał pięściarz, który ostatnio zajął 6 miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca w Jaworznie. - Zobaczymy jak Przemek poradzi sobie w roli zdecydowanego faworyta. Ostatnio Zbrohek walczył z Kaczmarkiewiczem i nie dał się za szybko pobić, przeboksował przecież cały dystans - dodał promotor Dariusz Snarski.

W innych zawodowych pojedynkach Jakub Sosiński (3-1-1, 1 KO) spotka się z Ukraińcem Igorem Pylypenko (5-51-2, 1 KO), Konrad Kaczmarkiewicz (2-0, 1 KO) z Gruzinem Gary Abajyanem (23-39-1, 11 KO) i Bartosz Głowacki (4-6, 3 KO) z debiutantem Patrykiem Litke. W walkach boksu olimpijskiego wystąpią m.in. Natalia Kuczewska, Izabela Iwaniuk, Tobiasz Zarzeczny, Maksymilian Kuziemski, Dawid Kruczkowski, Urszula Kucharewicz i Nikola Krysińska.

Add a comment

30 maja na gali KnockOut Boxing Night 15 w Rzeszowie drugą zawodową walkę stoczy boksujący w kategorii półśredniej Aleksander Bereżewski (1-0, 1 KO).

Podopieczny Liczika na profesjonalnych ringach zadebiutował w kwietniu podczas imprezy organizowanej przez grupę GIA, wygrywając przez nokaut już w pierwszej rundzie. 

Główną atrakcją majowej gali w stolicy Podkarpacia będzie pojedynek o pas WBC International kategorii bridger pomiędzy Arturem Szpilką (24-4, 16 KO) i Łukaszem Różańskim (13-0, 12 KO). Transmisja na kbntv.pl w systemie PPV.

Add a comment

Jeżewski wraca do współpracy z trenerem Kałużnym

Nikodem Jeżewski (19-1-1, 9 KO) poinformował w mediach społecznościowych, że kolejną walkę stoczy 14 maja na gali Polsat Boxing Night. Rywalem zawodnika z Kościerzyny będzie Czech Vladimír Řezníček (10-3-2, 4 KO).

Jeżewski po raz ostatni boksował w grudniu, przegrywając przed czasem z późniejszym zdobywcą pasa WBO wagi junior ciężkiej Lawrencem Okolie. 

Główną atrakcją majowej gali będzie pojedynek eliminacyjny IBF w kategorii cruiser z udziałem Michała Cieślaka (20-1, 14 KO) i Jurija Kaszinskiego (20-1, 18 KO).

Add a comment

30 maja na gali Knockout Boxing Night Show dojdzie do bokserskiego "freak fightu" z udziałem uczestników reality show Hotel Paradise - Michała Choińskiego i Bartka Graczyka. Podczas środowej konferencji prasowej Choiński przekonywał, m.in. Mateusza Masternaka, że sporty walki walki nie są mu obce, bo od lat trenuje w Warszawskim Centrum Atletyki.

Add a comment

Meksykanin Erick Encinia (13-4-1, 5 KO) będzie rywalem Damiana Wrzesińskiego (22-1-2, 6 KO) na gali Tymex Boxing Night 17, która odbędzie się 21 maja w Pionkach. Stawką pojedynku będzie pas międzynarodowego mistrza Polski w wadze lekkiej.

Na gali w Pionkach wystąpi także kilku zawodników grupy Queensberry Polska, a to efekt niespodziewanej współpracy z grupą Tymex. Promotor Mariusz Krawczyński na gali Mariusza Grabowskiego wystawi: mistrza Polski juniorów z 2016 roku Wiktora Szadkowskiego (2-0, 0 KO), który zmierzy się ze Słowakiem Jozefem Kolodziejem (4-3, 1 KO) oraz debiutującego na zawodowstwie Piotra Łącza. Rywalem mierzącego 181 cm wzrostu pięściarza wagi ciężkiej będzie reprezentujący Czechy Alain Banongo (3-2, 2 KO).

W Pionkach wystąpi także inny "ciężki" z grupy Queensberry - Kamil Mroczkowski (2-0, 1 KO). Na razie jednak nie zna nazwiska rywala.

Pełna treść artykułu na tvpsport.pl >>

Add a comment

Boksujący w kategorii ciężkiej Kamil Sokołowski (10-22-3, 4 KO) doznał w sobotę na gali Franka Warrena w Wielkiej Brytanii kontrowersyjnej porażki na z niepokonanym Davidem Adeleyem (6-0, 5 KO). Werdykt sędziowski wywołał wiele kontrowersji, a zwycięski Brytyjczyk zapowiedział, że jest gotów dać Sokołowskiemu rewanż. Polak na taką opcję jest otwarty.

- Nie mam nic przeciwko, ale zażądam więcej pieniędzy, bo to Adeleye będzie chciał zmazać plamę. Mój menedżer mówił mi, że już ruszyły rozmowy w sprawie rewanżu. Niebawem coś powinno się wyjaśnić. Jeśli dojdzie do rewanżu, to na pewno nie wezmę go na ostatnią chwilę, a teraz tak było - powiedział w rozmowie z Krzysztofem Smajkiem z Po Gongu polski pięściarz. 

Sobotnia przegrana z Adeleye nie była pierwszą niesprawiedliwą w karierze Sokołowskiego, którego rekord dla wielu bokserskich promotorów i menadżerów może być mylący.

Cała rozmowa z Kamilem Sokołowskim na blogu Po Gongu >>

Add a comment

Benoit Huber (7-1, 5 KO) ma być rywalem Michała Olasia (11-0, 10 KO) podczas planowanej na 14 maja gali Polsat Boxing Night - poinformował Mateusz Borek. 34-letni Szwajcar ostatni raz boksował półtora roku temu, zdobywając krajowy pas wagi junior ciężkiej.

Nazwisko przeciwnika poznał także Daniel Rutkowski (1-1), który tym razem zmierzy się z Maksem Hardzeiką (9-0, 4 KO). Mieszkający od lat w Polsce pięściarz urodzony na Białorusi po raz ostatni między liny wychodził w grudniu.

W walce wieczoru tej imprezy kibice zobaczą walkę Michała Cieślaka (20-1, 14 KO) z Jurim Kaszinskim (20-1, 18 KO). Podczas tej samej imprezy ma także dojść do walk Przemysława Runowskiego (19-1, 5 KO) z Louisem Greenem (12-2, 7 KO) i Łukasza Staniocha (5-0, 1 KO) z Robertem Talarkiem (24-13-3, 16 KO).

Add a comment

Boksujący w kategorii ciężkiej Kamil Sokołowski (10-22-3, 4 KO) po raz kolejny został oszukany w Wielkiej Brytanii. Polak podczas sobotniej gali Franka Warrena zrobił w ringu wystarczająco dużo, by zasłużyć na wygraną z David Adeleye (6-0, 5 KO). Innego zdania był jednak sędzia pojedynku Marcus McDonnell, który punktował 58-57 dla uważanego za gorącego prospekta Brytyjczyka. 

Decyzja punktowego spotkała się z ostrą krytyką ze strony kibiców i pięściarskich ekspertów. David Haye po walce oświadczył, że potrzebny jest natychmiastowy rewanż. Adeleye zadeklarował, że na drugą konfrontację z Sokołowskim jest otwarty.

- Jeśli da mi rewanż, to nie wytrzyma ze mną trzech rund! Ja na tę walkę patrzę jak na nauczkę - powiedział nadal oficjalnie niepokonany Wyspiarz.

Podczas tej samej imprezy Callum Johnson (19-1, 14 KO) zastopował Emila Markića (32-3, 24 KO), a Felix Cash (14-0, 10 KO) pokonał przed czasem Denzela Bentleya (14-1-1, 12 KO).

 

Add a comment