Patronat medialny


 


Wiaczesław Głazkow (17-0-1, 11 KO) pokonał jednogłośnie na punkty byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) w głównym wydarzeniu gali w Bethlehem. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 117-110, 117-111 i 116-112 dla Ukraińca.

Od pierwszej rundy znakomicie funkcjonował lewy prosty Głazkowa, który łatwo mijał gardę Adamka. W drugim starciu w okolicach prawego oka "Górala" zaczęła pojawiać się obszerna opuchlizna. Od czwartej odsłony wydawało się, że Polak walczył widząc już tylko na jedno oko.

Ukrainiec był pięściarzem silniejszym fizycznie i bardziej skutecznym. Głazkow spychał Adamka do obrony, trafiał kombinacjami ciosów prostych i dyktował swoje warunki walki. W ósmej rundzie Głazkow wstrząsnął Adamkiem prawym prostym, Polak do końca tego starcia znajdował się w głębokiej defensywie.

W ostatnich dwóch starciach dysponujący większym zasobem sił Adamek starał się odrabiać straty, jednak jego uderzenia nie robiły wrażenia na przeciwniku. Głazkow także zakończył pojedynek ze sporą opuchlizną pod lewym okiem i pomimo ogromnego zmęczenia, nie dał sobie wydrzeć z rąk cennej wygranej. Ukrainiec w najnowszym rankingu IBF wagi ciężkiej będzie notowany na drugiej pozycji.