Patronat medialny


 


Adamek CunninghamW głównym wydarzeniu gali boksu w Bethlehem Tomasz Adamek (48-2, 29 KO) pokonał na punkty Steve'a Cunninghama (25-5, 12 KO). Po rozegraniu dwunastu rund, w których optyczną przewagę miał Amerykanin sędziowie punktowali 115-112 i 116-112 dla Adamka oraz 115-113 dla Cunninghama.

Werdykt sędziowski wywołał wiele dyskusji wśród obserwatorów i komentatorów pojedynku, bo w przekroju całej walki skuteczniejszym i boksującym mądrzej taktycznie zawodnikiem był Cunningham, który umiejętnie trzymał na dystans Adamka lewym prostym,często dokładając do niego długi prawy. "Góral" do zdecydowanych ataków przechodził głównie w końcowych sekundach poszczególnych odsłon, jednak najczęściej nie był w stanie "upolować" uważnego w obronie, dobrze kontrującego i klinczującego rywala.

W mistrzowskich rundach pewny swojego prowadzenia Cunningham nieco oddał pola Adamkowi, ale Polak nie zdołał rozstrzygnąć walki przed czasem i o wyniku zadecydować musieli sędziowie.

Dzięki zwycięstwu nad Stevem Cunninghamem Tomasz Adamek zapewnił sobie udział w ostatecznym eliminatorze IBF przeciw Kubratowi Pulewowi.