Patronat medialny


 


To już pewne - 8 listopada dojdzie do walki Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją trzeciej edycji gali Polsat Boxing Night, organizowanej w Krakowie i transmitowanej przez Polsat w systemie PPV.

Zarówno Adamek jak i Szpilka przegrali swoje ostatnie pojedynki, obaj ulegli jednak zawodnikom ścisłej światowej czołówki wagi ciężkiej: Adamek - Wiaczesławowi Głazkowowi, Szpilka - Bryantowi Jenningsowi.

Tomasz Adamek, który w swojej karierze zdobywał mistrzowskie pasy wag półciężkiej i junior ciężkiej i walczył o tytuł WBC królewskiej dywizji nie wyobraża sobie przegranej ze "Szpilą". - To będzie dla niego surowa nauczka. Obnażę go. Gdyby dla Szpilki liczyły się względy sportowe, to by z mną nie walczył, bo wiadomo jak to się dla niego skończy. To jego skok na kasę - mówi pewny siebie "Góral".

25-letni Szpilka nie robi sobie jednak nic z uwag starszego o 12 lat ex-czempiona globu. - Tomek już nie ma tego zacięcia sportowego co kiedyś, na pewno jest cały czas niebezpieczny, ale widać było w walce z Głazkowem, że to już nie był ten Tomek, który wierzył do końca w swoją wygraną - twierdzi Artur Szpilka.

Adamek vs Szpilka: Serwis specjalny ringpolska.pl >>

Tomasz Adamek na zawodowych ringach stoczył 49 zwycięskich walk, 29 razy wygrywając przed czasem. Ma też na koncie 3 porażki. Bilans Artura Szpilki to 16 zwycięstw (12 nokautów) i 1 przegrana.

http://www.youtube.com/watch?v=Kw6YMO8ew5Q

Sonda ringpolska.pl
Jakim wynikiem zakończy się walka Adamek - Szpilka?
Adamek przez nokaut
Adamek na punkty
Szpilka przez nokaut
Szpilka na punkty
Remis