Patronat medialny


 


22 września na gali Knockout Boxing Night #3 w Łomży kolejny pojedynek stoczy Paweł Stępień (10-0, 9 KO). Świetnie zapowiadający się pięściarz wagi półciężkiej tym razem zmierzy się z byłym pretendentenm do tytułu mistrza świata Dmitrijem Suchockim (23-6, 16 KO).

- Celowaliśmy w mocnego rywala, który pozwoli sprawdzić, na jakim jestem poziomie. Były rozmowy z Amerykaninem Michaelem Sealsem, jednak on się rozmyślił. Potem pojawiła się propozycja walki z Suchockim i cieszę się, że to właśnie on będzie moim rywalem - mówi 28-latek ze Szczecina.

W tym roku pięściarz grupy KnockOut Promotions stoczył trzy walki. Dwie zakończył już w pierwszej rundzie. Z Suchockim Polak nastawia się na zupełnie inny scenariusz.

- Wiadomo, że najlepsze lata Suchocki ma za sobą, ale to wciąż niebezpieczny zawodnik. Walczył o mistrzostwo świata, boksował z czołówką i często z nią wygrywał. Na pewno nie jest wirtuozem boksu. To wojownik, który pewnie będzie chciał mi urwać głowę, ale ja będę chciał jak zwykle pokazać, że nie siła, ale technika i pomysł, to sposób na skuteczne boksowanie. Tak wygrywają swoje walki najlepsi na świecie i wydaje mi sie, że to jest droga, którą należy podążać - analizuje Stępień.

Przygotowania do gali w Łomży szczecinanin rozpoczął od obozu w Zakopanem. Teraz trenuje w Szczecinie, a w przyszłym tygodniu na kilka dni pojawi się także w Warszawie.

- W trakcie tych przygotowań sparowałem z Robertem Parzęczewskim, który zawsze jest chętny, żeby wzajemnie sobie pomóc. Przyjechał także Aleksander Moskowski, który jako amator wygrywał z Sergiejem Kowaliowem. Teraz spędzę kilka dni w Warszawie, gdzie stoczę jeszcze dwa sparingi z Fiodorem Czerkaszynem - zdradza czołowy polski pięściarz kategorii do 79 kilogramów.

Główną atrakcją gali w Łomży będzie pojedynek mistrza Europy wagi średniej Kamila Szeremety z Hiszpanem Rubenem Diazem. Dla zawodnika z Białegostoku, będzie to pierwsza obrona tytułu wywalczonego w lutym po efektownej wygranej z Włochem Alessandro Goddim.

Podczas Knockout Boxing Night #3 kibice zobaczą w akcji także zdolnego Przemysława Zyśka oraz wracającego na polskie ringi po dwóch pojedynkach stoczonych na Wyspach Brytyjskich Michała Syrowatkę. Transmisja gali w TVP 1 oraz TVP Sport. 

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 3 w Łomży >>