Patronat medialny


 


Michał Syrowatka (13-0, 4 KO) rozpoczął ostatni tydzień sparingów przed walką z Rafałem Jackiewiczem (46-14-2, 21 KO). Najlepszy polski pięściarz wagi super lekkiej zmierzy się z byłym mistrzem Europy i pretendentem do tytułu mistrza świata 12 grudnia na gali w Ełku.

- Solidnie przepracowałem ostatnie tygodnie, czuję się bardzo dobrze i czekam na pojedynek z Rafałem. Wiem, że w Ełku dużo się mówi o tej walce, bo wszyscy tam doskonale pamiętają styl w jakim Jackiewicz pokonywał kilka lat temu Delvina Rodrigueza. Ja tylko się z tego cieszę, bo Ełk to moje rodzinne miasto i będę chciał w tej walce pokazać, że jestem już gotowy nawet na lepszych rywali niż Jackiewicz - zapowiada Syrowatka, który w czerwcu zdobył pas WBC Baltic.

- Michał jest dobrej formie, bije naprawdę precyzyjnie i myślę, że nie powinien mieć problemów z Jackiewiczem. Kwestia tego w jakim stylu odniesie to zwycięstwo - mówi z kolei Paweł Kłak, drugi trener Syrowatki, który do starcia z Jackiewiczem przygotowuje się w Warszawie.

W finałowych sesjach sparingowych Syrowatce pomaga m.in. niepokonany na zawodowych ringach Kamil Młodziński. Wcześniej 27-latek z Ełku sparował też z Przemysławem Runowskim.

Podczas pięściarskiego wieczoru w Ełku zaboksują również m.in. najlepszy polski zawodnik wagi super średniej Maciej Miszkiń, zaliczany do europejskiej czołówki wagi półciężkiej Dariusz Sęk i Norbert Dąbrowski.

Kup bilet na galę Ełk Boxing Night >>