Patronat medialny


 


Były mistrz Europy wagi półśredniej Rafał Jackiewicz (46-14-2, 21 KO) będzie przeciwnikiem Michała Syrowatki (13-0, 4 KO) podczas zaplanowanej na 12 grudnia gali w Ełku - poinformował Polsatsport.pl 

Wcześniej do pojedynku z Syrowatką przymierzani byli Francuz Renald Garrido oraz amerykański były mistrz świata Steve Forbes, który po uzgodnieniu wstępnych warunków zmienił jednak swoje wymagania finansowe. Syrowatka ostatni raz boksował w czerwcu, zdobywając pas WBC Baltic wagi super lekkiej.

- Szukaliśmy takiej walki, która zelektryzuje całe środowisko bokserskie w Polsce. Bez wątpienia taki pojedynek zapadnie w pamięci kibiców na naprawdę długo. Ważne jest również to, że Syrowatka pochodzi z Ełku, więc zainteresowanie jego osobą jest tam naprawdę ogromne. Style tych zawodników zagwarantują duże widowisko - mówi Polsatsport.pl promotor Syrowatki Andrzej Gmitruk.

Kilka lat temu na gali w Ełku Jackiewicz stoczył jedną z najdramatyczniejszych walk w historii polskiego boksu zawodowego, wygrywając na punkty z Delvinem Rodriguezem. "Wojownik" z Mińska Mazowieckiego zapewnił sobie wtedy prawo do walki o mistrzostwo świata.

- Kiedy kibice dowiedzieli się, że Jackiewicz wraca do Ełku, od razu ustawili się w kolejce po bilety - dodał Gmitruk.

W Ełku zaboksują również m.in. Maciej Miszkiń, Dariusz Sęk, Norbert Dąbrowski i Michał Cieślak, który wcześniej już w najbliższy piątek pokaże się kibicom na gali w Rzeszowie.

Kup bilet na galę Ełk Boxing Night >>