Patronat medialny


 


Masternak

5 października w Moskwie Mateusz Masternak (30-0, 22 KO) stanie do pierwszej obrony tytułu mistrza Europy wagi junior ciężkiej. Rywalem Polaka będzie faworyt gospodarzy Grigorij Drozd (36-1, 25 KO).

- Ciężko mi ocenić, czym on różni się od moich poprzednich przeciwników, dopóki z nim nie będę boksował. Zobaczymy w ringu. On będzie walczył u siebie, będzie mu towarzyszyło bardzo duże napięcie emocjonalne, zobaczymy, jak sobie z tym poradzi. To jest boks, tu wszystko weryfikuje ring. Nastawiam się na trudny pojedynek, ale jestem pewny siebie - mówi podopieczny Andrzeja Gmitruka.

Pytany o mocne strony oponenta "Master" zwraca uwagę przede wszystkim na skuteczną lewą rękę. - Drozd dobrze bije lewy na dół, lewy sierp, dużo skacze na nogach, ma trochę niewygodny styl, potrafi uderzyć i z kontry i z ataku. Wiadomo, że nie jest to Roy Jones Jr z lat 90-tych, ale solidna europejska czołówka i trzeba będzie uważać!

Walka Masternaka z Drozdem na moskiewskiej gali boksu poprzedzi wielkie starcie o trzy mistrzowskie pasy królewskiej dywizji pomiędzy Władimirem Kliczką (60-3, 51 KO) i Aleksandrem Powietkinem (26-0, 18 KO). Bezpośrednia transmisja z zawodów w Polsat Sport.