Patronat medialny


 


Masternak7 września w duńskim Frederikshavn, już po raz siódmy pod szyldem niemieckiej grupy Sauerland Event, wystąpi Mateusz Masternak (30-0, 22 KO), mistrz Europy wagi junior ciężkiej.

30 lipca miałoby dojść do przetargu na walkę z obowiązkowym pretendentem EBU Jeremym Ouanną, który zachował ten status mimo porażki w ostatniej walce. Obozu Masternaka potyczka z Francuzem jednak nie interesuje. - Na 95 procent nie zmierzę z Ouanną. Jeżeli federacja nie zastąpi go lepszym pięściarzem, być może będę zmuszony zrezygnować z europejskiego tytułu - zapowiada 26-letni Masternak.

Wspólnie z promotorem wybrali już interesującego przeciwnika. - Kalle Sauerland zaproponował mi bardzo ciekawą walkę, z mocnym, niebezpiecznym rywalem, która znacząco przybliżyłaby mnie do walki o mistrzostwo świata - poinformował bokser.

Do tej pory głównym celem była pozycja obowiązkowego pretendenta WBC, której mistrzem jest Krzysztof Włodarczyk. Gdy potwierdziło się, że taki status posiada Giacobbe Fragomeni (przetarg na trzecią walkę Włocha z Diablo wyznaczono na 2 sierpnia), promotorzy Masternaka szukają dla niego podobnej ścieżki także w innych prestiżowych federacjach.