Patronat medialny


 


Były rywal Tomasza Adamka, Jason Estrada (16-4, 4 KO), którego to Polak w swojej drugiej walce w wadze ciężkiej wypunktował na dystansie dwunastu rund, przeszedł niedawno operację łokcia. Amerykańskiemu pięściarzowi usunięto sporej wielkości odłamek kości, który niemal od początku kariery w pewien sposób ograniczał sprawność jego ręki.

- Przeszkadzało mi to od dłuższego czasu. Niemniej zaciskałem zęby, gdyż bałem się, że dłuższa przerwa może zastopować moją karierę. Patrząc na to z perspektywy czasu, dochodzę jednak do wniosku, iż powinienem zdecydować się na ten zabieg już dawno temu - przyznał Estrada.

Co ciekawe, ojciec i zarazem trener pięściarza, Roland Estrada, zdradził przy okazji, iż jego syn bliski był niedawno stoczenia pojedynku z zawodnikiem grupy Global Boxing Promotions, niepokonanym Mariuszem Wachem (24-0, 12 KO). Do starcia obu bokserów miało rzekomo dojść podczas jednej z gal z cyklu "ESPN Friday Nights".

- Podpisaliśmy kontrakt na walkę z Wachem, jednak później poinformowano nas, iż obóz Polaka nie chce tej potyczki - powiedział Roland Estrada.