Patronat medialny


 


Mariusz KołodziejW ostatnich dniach pojawiły się informacje o negocjacjach na temat potyczki pomiędzy byłym mistrzem wagi ciężkiej Siergiejem Liachowiczem (25-3, 16 KO) a wspinającym się szybko po rankingowych drabinkach, pogromcą między innymi dwóch ex-czempionów Samuela Petera i Lamona Brewstera, Robertem Heleniusem (15-0, 10 KO).

Jak się okazuje, propozycję walki z fińskim dwumetrowcem otrzymał także niepokonany Mariusz Wach (24-0, 12 KO), jednak oferta niemieckiej grupy Sauerland Event budziła wiele zastrzeżeń i została odrzucona. Promujący polskiego pięściarza Mariusz Kołodziej z Global Boxing nie kryje zdziwienia faktem, że  kierowana przez Kathy Duvę stajnia Main Events chce wysłać do Niemiec swojego nowego podopiecznego.

- Jestem zaskoczony decyzją Main Events o wystawieniu Liachowicza do walki z Heleniusem. Propozycję tę zaledwie dzień wcześniej bez wahania odrzucił Team Wach - zdradza Kołodziej. - Po przeanalizowaniu warunków umowy było dla nas jasne, że Sauerland nie szuka przeciwnika na poziomie, ale typowego mięsa armatniego. - Razem z grupą CES Boxing ustaliliśmy już inny plan rozwoju dla Mariusza i nie zamierzamy ryzykować jego kariery tylko po to, żeby szybko zarobić pieniądze - dodaje szef Global Boxing.

Mierzący 202 cm Mariusz Wach w aktualnym rankingu wagi ciężkiej prestiżowej federacji WBC zajmuje 15. pozycję.