Patronat medialny


 


- Widziałem ich walki amatorskie, to były jednostronne pojedynki pod dyktando Norberta - tak o pojedynkach amatorskich pomiędzy Markiem Matyją (4-0, 2 KO) i Norbertem Dąbrowskim (13-1, 6 KO) wypowiedział się kilka dni temu mistrz RP wagi średniej Maciej Sulęcki. Matyja już wcześniej przekonywał, że nigdy nie stoczył żadnej amatorskiej walki z Dąbrowskim, a ich jedyne wspólne ringowe doświadczenie miało miejsce na sparingach.

- Norbert był zawsze w wyższej kategorii wiekowej, potem podpisał zawodowy kontrakt i nigdy nie boksowaliśmy. Może sprawdzić w książeczce amatorskiej, że nigdy z nim nie walczyłem. Mieliśmy ze sobą tylko dwa sparingi, było to kilka lat temu, jeszcze kiedy miałem boksować zawodowo u Andrzeja Gmitruka. Na tych sparingach niczym mnie nie zachwycił - skomentował całą sytuację Matyja, który przygotowując się do walki z Dąbrowskim odbył m.in. kilka sparingów z byłym mistrzem Europy Grzegorzem Proksą.

Walka Matyja - Dąbrowski będzie jedną z głównych atrakcji gali "Wojak Boxing Night", która odbędzie się 15 marca w "Hotelu Arłamów". Głównym wydarzeniem tej imprezy będzie starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Andrzejem Wawrzykiem i Fransem Bothą.

http://www.youtube.com/watch?v=JuAhxEh-XdM