Patronat medialny


 


13 czerwca w Nowej Zelandii kolejną zawodową walkę stoczy Izuagbe Ugonoh (11-0, 9 KO). Dla 28-letniego Polaka, który niedawno przez blisko dwa lata nie wychodził do ringu ani razu, będzie trzeci występ w ciągu ośmiu miesięcy.

- Widziałem kilka walk mojego rywala, jest sporo niższy, więc spodziewam się, że będzie chciał sprowadzić walkę do półdystansu. To jedyna szansa dla niego. On nie będzie boksował na dystans, trzeba wiedzieć jak sobie radzić z niskimi zawodnikami - mówi "Izu" o Juniorze Pattim (10-21-1, 6 KO), swoim najbliższym przeciwniku.

- Sparingi z Władymirem Kliczko i Bermane Stivernem bardzo wzmocniły mnie psychicznie i podniosły moją pewność siebie. Codzienna praca na treningach z Josephem Parkerem też sprawia, że rozwijam się jako pięściarz. W tym roku chciałbym stoczyć jeszcze trzy walki. Po czerwcowym pojedynku, w drugiej połowie roku czekają mnie jeszcze dwie walki 10-rundowe - zapowiada Ugonoh.

- Walka w Polsce? Być może w przyszłym roku. Myślę, że to możliwe. Kiedy jesteś na to gotowy, to okazja sama się trafia - przekonuje "Izu", który większość czasu spędza w ostatnich miesiącach na treningach w Las Vegas.