Patronat medialny


 


Gorgoń na Polsat Boxing Night zmierzy się ze Staniochem

W pojedynku wieczoru piątkowej gali Babilon Promotion Łukasz Stanioch (6-0, 1 KO) zastopował w trzeciej rundzie Rafała Jackiewicza (51-28-3, 22 KO) po jednostronnej walce.

Niepokonany podopieczny Karola Chabrosa od początku górował dynamiką i aktywnością nad 44-letnim ex-czempionem Starego Kontynentu, który już w pierwszej rundzie padł na deski. Jackiewicz szybko pozbierał się po nokdaunie, jednak Stanioch nie odpuszczał i walka został przerwana w trzecim starciu po kolejnym liczeniu "Wojownika" i ponowieniu akcji przez szczecinianina. 

Wcześniej na tej samej gali boksujący dla Rycky Boxing Promotion Kubańczyk Yaniel Evander Rivera (2-0, 1 KO) pokonał na punkty ambitnego Daniela Rutkowskiego (0-2, 0 KO), zaś Igor Jakubowski (3-1, 2 KO) wygrał przez techniczny nokaut w trzeciej odsłonie z Krzysztofem Włodarczykiem (0-1-1, 0 KO).

Add a comment

26 lutego na gali grupy Babilon Promotion dojdzie do walki w wadze do 77 kilogramów pomiędzy Łukaszem Staniochem (4-0, 0 KO) i Rafałem Jackiewiczem (52-26-2, 22 KO).

26-letni Stanioch na ring powróci po grudniowej wygranej z Przemysławem Gorgoniem. Obchodzący za tydzień 44. urodziny Jackiewicz po raz ostatni boksował we wrześniu, remisując z Bartłomiejem Grafką.

Add a comment

Rafał Jackiewicz (52-26-2, 22 KO) to jeden z najbardziej utytułowanych i doświadczonych polskich pięściarzy zawodowych. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z kończącym w tym roku 44 lata byłym mistrzem Europy wagi półśredniej, który być może - choć nie jest to wcale przesądzone - przetestuje niebawem kolejnego niepokonanego zawodnika - Łukasza Staniocha (4-0, 0 KO).

Add a comment

Rafał Jackiewicz (52-26-2, 22 KO), który przez niemiecką komisję BDB został przy "zielonym stoliku" pozbawiony zwycięstwa wa walce z Rico Muellerem (25-3-1, 17 KO) zamierza wyegzekwować sprawiedliwość na drodze prawnej. 

Pomocy polskiemu pięściarzowi podjęła się kancelaria Lex Sport, która na co dzień zajmuje się prawnymi zagadnieniami z zakresu sportu. Niewykluczone, że sprawa zakończy się w sądzie.

Jackiewicz z Muellerem zmierzył się w Niemczech 29 sierpnia. W ringu ogłoszono zwycięstwo Polaka, jednak później na wniosek ekipy niemieckiego pięściarza pojedynek ponownie wypunktowało pięciu sędziów zatwierdzonych przez BDB. Ci orzekli wygraną Muellera i taki wynik został ostatecznie zatwierdzony i wpisany do bazy Boxrec. 

Add a comment

Stało się! Rafał Jackiewicz (52-26-2, 22 KO) , który tydzień temu pokonał na punkty na gali w Niemczech faworyta gospodarzy Rico Muellera (25-3-1, 17 KO), został nie tylko pozbawiony zwycięstwa, ale dodatkowo uznany za pokonanego!

Wszystko za sprawą protestu, jaki niezadowolona z porażki ekipa Muellera złożyła do niemieckiej federacji bokserskiej BDB. BDB w konsekwencji powołała komisję sędziowską, w skład której weszło pięciu arbitrów, a ci jednomyślnie "przy zielonym stoliku" przyznali wygraną Muellerowi.

Nowy wynik pojedynku został już wpisany do bazy Boxrec. Co ciekawe, widnieją przy nim nie nazwiska aż pięciu sędziów punktowych... W Niemczech możliwe jest jednak wszystko!

Add a comment

Wygląda na to, że wynik sobotniej walki  Rafała Jackiewicza (52-26-2, 22 KO) z Rico Muellerem (25-3-1, 17 KO) zostanie ostatecznie zmieniony przez niemiecką komisję bokserską BDB ze zwycięstwa Polaka na "No Decision". - To przykre, że w sporcie dzieją się takie rzeczy - komentuje sprawę Jackiewicz.

Add a comment