Patronat medialny


 


Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO) nie zmierzy się z Ilungą Makabu (15-1, 14 KO) w walce o tymczasowe mistrzostwo świata WBA wagi junior ciężkiej. Do pojedynku miało dojść 1 lutego na gali w Monte Carlo.

- Przed chwilą otrzymaliśmy informację, której się obawiałem, że w związku z tym, iż w czwartek o północy minął ostateczny termin, który kilkukrotnie już  zmienialiśmy, na podpisanie przez Pawła kontraktu, oferta mistrzowskiej walki dla Pawła przestała być aktualna - poinformował ringpolska.pl promotor Kołodzieja Andrzej Wasilewski.

- Jeszcze w czwartek w godzinach wieczornych rozważana była przez organizatora imprezy możliwość zastąpienia Kołodzieja Łukaszem Janikiem. Łukasz po zapoznaniu się z warunkami oferty potrzebował dosłownie pięciu minut na zdecydowanie się na pojedynek. Niestety federacja WBA nie zgodziła się na tę walkę, bo Janik przegrał swój ostatni pojedynek. Bardzo żałuję, że tak się potoczyła sprawa, bo była to dla Pawła znakomita okazja do pokazania się na wspaniałej gali we wspaniałym miejscu,  a przede wszystkim szansa na zdobycie mistrzowskiego pasa - dodał współwłaściciel grupy KnockOut Promotions.