Patronat medialny


 


W nawiązaniu do wiadomości, które ukazały się na portalach polsatsport.pl oraz ringpolska.pl, informujących o zwlekaniu w podpisaniu kontraktu mojej walki o tymczasowe mistrzostwo świata WBA wagi junior ciężkiej z Ilungą Makabu, oświadczam, że pojedynek, który miałby się odbyć 1 lutego 2014 r. w Monako, jeszcze nie został w pełni sfinalizowany. Informuję także, że omawiane są warunki finansowe, lecz do dnia dzisiejszego nie otrzymałem potwierdzenia i akceptacji obustronnych porozumień. Odnoszę wrażenie, że jest to niewystarczająca koordynacja działań promotora w stosunku do mnie.

Andrzej Wasilewski, mój promotor podaje: "wszystko leży na stole, ale jeszcze dogrywamy pewne sprawy". Te pewne sprawy to właśnie koordynacja działań związanych z wyjazdem m.in. mojego trenera, który praktycznie w tym samym czasie wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych z innym podopiecznym. Jestem daleki od rozmów na forum publicznym, jednak muszę zaznaczyć, że nie wszystko jest prawdą. Obecną informację na wymienionych wyżej portalach traktuję i rozumiem jako nacisk na moją osobę pod tzw. publikę i poprzez to wywieranie wpływu na mnie. Walka w Monako to decyzja życiowa, którą chcę podjąć bez wywoływania presji - tym bardziej publicznej. Jestem zdziwiony również faktem, że informacje do prasy, podane zostały wcześniej niż zakończono ze mną negocjacje. Mam nadzieję, że najpierw zakończymy rozmowy co do warunków walki i dopiero po tym podane zostaną publicznie pełne i faktyczne informacje do prasy.

Tymczasowe mistrzostwo WBA, to dla mnie ogromne wyzwanie sportowe, na które czekam od wielu lat. Ciężko też pracuję codziennie podczas treningów, by być w pełni sił. Mam nadzieję, że uda się do doprowadzić walki, co w pełni spełni moje marzenia i oczekiwania.

Z wyrazami szacunku, Paweł Kołodziej