Patronat medialny


 


Kuziemski

Aleksy Kuziemski (21-2, 5 KO) jednak zawalczy w sobotę o tytuł mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBO z Nathanem Cleverlym (21-0, 10 KO)! Polak w starciu z walijskim czempionem zastąpi Tony'ego Bellew, który nie zdołał dziś pomyślnie przejść wstępnego ważenia przed sobotnią walką. Co ciekawe, Bellew był również zastępstwem, za Jurgena Braehmera - pierwotnie anonsowanego jako przeciwnika Cleverly'ego.

- Taka szansa zdarza się bardzo rzadko. Gdyby Aleksy nie był w treningu, nie przyjęlibyśmy oferty pojedynku, jednak Aleksy jest w formie i w sobotę zmierzy się z Cleverlym - powiedział promotor Kuziemskiego Dariusz Snarski.

- To były dla mnie nerwowe dni, ale miałem już wcześniej doświadczenie z takimi sytuacjami i jako profesjonalista muszę sobie z nimi radzić. Teraz skupiam się na Kuziemskim, bo to on stanie naprzeciw mnie w sobotę. Muszę już zapomnieć o Braehmerze i Bellew. Kuziemski ma dobry bilans walk, był w ringu z dobrymi zawodnikami, więc pojedynek z nim nie będzie spacerkiem - skomentował drugą w przeciągu 48 godzin zmianę oponenta Nathan Cleverly.

Starcie Cleverly - Kuziemski będzie głównym wydarzeniem sobotniej gali boksu w Londynie. W Polsce bezpośrednią transmisję z zawodów przeprowadzi Polsat Sport Extra.