Patronat medialny


 


Już 5 marca na zamku w Gniewie odbędzie się kolejna gala spod szyldu Queensberry Polska. W sytuacji, kiedy otwarcie serii spełnia oczekiwania nawet największych malkontentów, kwestią czasu jest powstanie sequelu. W świecie sportu podobnie jak w świecie filmu największym wyzwaniem jest kontynuacja.

Po bardzo dobrze przyjętej przez kibiców, jak i również ekspertów, debiutanckiej gali grupy Queensberry Polska, apetyty mogły tylko wzrosnąć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, nie można było pozwolić, aby temperatura w ringu spadła choćby o stopień niżej. Gośćmi Na gali będą Dariusz Michalczewski, Mariusz Wach, Damian Jonak, Tomek Sarara, Rafał Jackiewicz, Paweł Czyżyk który najprawdopodobniej zmierzy się z wygranym pojedynku Agustynik vs Miszczenko, nowy zawodnik Grupy Queensberry Polska waga ciężka Piotr Łącz aka polski Mike Tyson, Live w studio Frank Warren , Andrew Robinson i Mark Heffron

Jednym z głównych bohaterów ringowych wydarzeń będzie Paweł Augustynik, który podczas swojego debiutu na polskiej ziemi wypunktował na dystansie 10 rund doświadczonego Dariusza Sęka. Tym razem na jego drodze stanie nieprzewidywalny Max Miszczenko. Urodzony na Ukrainie pięściarz na ringach amatorskich przegrał tylko 1 spośród 60 pojedynków i niejednokrotnie udowadniał, że występując w roli underdoga, potrafi napsuć sporo krwi zawodnikowi, który w oczach obserwatorów uważany jest za faworyta.

Stawką walki wieczoru będzie pas WBC Silver International, którego posiadaczem jest Augustynik. Ponadto w ringu zaprezentują się polskie nadzieję boksu zawodowego. Między linami zobaczymy brązowych medalistów mistrzostw Europy juniorów Michała Soczyńskiego, który w debiutanckim pojedynku pokonał po jednogłośnej decyzji punktowej Piotra Rzymianina oraz Kamila Mroczkowskiego mającego na rozkładzie niepokonanego dziś na zawodowstwie, młodzieżowego mistrza WBC wagi ciężkiej Petera Kadiru. Swój kolejny pojedynek po debiutanckim zwycięstwie nad Pawłem Martyniukiem stoczy Karol Długosz. Na uwagę zasługują występy Karola w kadrze Irlandii Północnej, w której barwach to sześciokrotnie zwyciężał reprezentantów USA. W pokonanym polu zostawił m.in. zwycięzcę nowojorskiego Golden Gloves Marka Sinatrę. Na szczególną uwagę zasługuję także występ czterokrotnego mistrza Anglii i dwukrotnego mistrza Polski Ryszarda Lewickiego, który na ringach olimpijskich wygrał 100 oficjalnych pojedynków. Ponadto czeka nas występ brązowego medalisty mistrzostw Unii Europejskiej z 2018 roku Radomira Obruśniaka.

Niestety z powodu obostrzeń związanych z COVID-19 nie dojdzie do walki niepokonanego reprezentanta Uzbekistanu, znanego z występów w World Series of Boxing Abdulkhaya Sharakhmatova. Jego przeciwnikiem miał Brytyjczyk Stephen Jackson, który także nie wystąpi na najbliższym evencie. Gościem specjalnym gali będzie były mistrz świata wag półciężkiej i junior ciężkiej Dariusz Michalczewski, który został uznany za najlepszego polskiego pięściarza wszech czasów wg portalu pwr.net.pl.

Ceremonia ważenia odbędzie się 4 marca. Transmisja od godziny 18:00 na kanale Polsat Sport News. Gala grupy Queensberry Polska odbędzie się w piątek, 5 marca. Początek transmisji od 18:00 na Polsat Sport Fight, od 20:00 na kanale Polsat Sport. Sponsorami gali w Gniewie są: Sponsor Główny Energa -Grupa Orlen, firma Superbet zakłady bukmacherskie oraz Blachy Pruszyński