Patronat medialny


 


Jorge Luis Garbey (6-0-1, 3 KO) będzie przeciwnikiem Mateusza Tryca (10-0, 6 KO) podczas gali Knockout Boxing Night 14, która odbędzie się 27 marca w hotelu Warszawianka w Serocku.

Mieszkający w Hiszpanii pięściarz z Kuby to m.in. medalista krajowych mistrzostw w boksie amatorskim. W 2015 roku Garbey w pojedynku o złoty medal przegrał niejednogłośnie na punkty z Davidem Morrellem, aktualnym mistrzem świata WBA wagi super średniej. Kubańczyk ma też na koncie wygraną z Erislandym Savonem.

Na zawodowych ringach Garbey zadebiutował w październiku 2017 roku. W swoim ostatnim profesjonalnym występie znokautował w pierwszej rundzie Meksykanina Leopoldo Loyę.

Niepokonany na zawodowych ringach Tryc po raz ostatni boksował w sierpniu, wygrywając przez szybki nokaut ze Sladanem Janjaninem. Pięściarz z Wyszkowa mógł w grudniu boksować także w USA z Alim Achmedowem, jednak z powodu kontuzji pleców nie mógł skorzystać z tej szansy.

Główną atrakcją marcowej gali będzie pojedynek Fiodora Czerkaszyna z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi średniej Javierem Macielem. Na ring wróci także Marek Matyja, który sprawdzi się z mocno bijącym Władimirem Belujskym. Transmisja gali w TVP 1 oraz TVP Sport.