Patronat medialny


 


Niewykluczone, że wkrótce na jednej z kolejnych gal organizowanych przez Eddiego Hearna dojdzie do rewanżowego starcia o pas EBU wagi junior ciężkiej pomiędzy Chrisem Billamem-Smithem (13-1, 10 KO) i Tommym McCarthym (18-3, 9 KO). 

Wyspiarze zmierzyli się ze sobą w sobotę. Walkę wygrał niejednogłośnie na punkty Billam-Smith, jednak rywalizacja miała bardzo zacięty przebieg. 

- Myślę, że powinniśmy zrobić rewanż. Tommy był mistrzem Europy, Chris czempionem Wspólnoty Brytyjskiej. To była naprawdę dobra walka, zobaczymy... - powiedział po pojedynku promujący obu zawodników Eddie Hearn.

Oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza Starego Kontynentu w limicie 91 kg jest Krzysztof Włodarczyk (59-4-1, 39 KO). Losami niebieskiego pasa zainteresowany może być też w niedalekiej przyszłości liderujący rankingowi challengerów Krzysztof Głowacki (31-3, 19 KO).

Add a comment

W pojedynku o mistrzostwo Europy wagi junior ciężkiej rozegranym na gali Matchroom Boxing Chris Billam-Smith (13-1, 10 KO) pokonał na punkty Tommy'ego McCarthy'ego (18-3, 9 KO). Walka była bardzo zacięta i zakończyła się niejednogłośnym werdyktem 115-114, 116-112, 114-115.

Niewykluczone, że kolejnym rywalem nowego czempiona będzie obowiązkowy pretendent do tytułu EBU Krzysztof Włodarczyk (59-4-1, 39 KO), choć kibice na Wyspach z pewnością chętnie obejrzeliby najpierw Billama-Smitha w rewanżu z McCarthym.

W walce wieczoru sobotniej imprezy Leigh Wood (25-2, 15 KO) wygrał przez techniczny nokaut w dwunastej rundzie z Xu Canem (18-3, 3 KO), odbierając mu "zwykły" tytuł WBA wagi piórkowej.

Wcześniej podczas tej samej gali Anthony Fowler (15-1, 12 KO) zastopował Rico Muellera (28-4-1, 19 KO), otwierając sobie drogę do zaplanowanego na 9 października starcia z Liamem Smithem (29-3-1, 16 KO), Jack Cullen (20-2-1, 9 KO) wygrał z Avni Yildirimem (21-5, 12 KO), a Campbell Hatton (3-0, 0 KO) wypunktował Jakuba Laskowskiego (4-5-1, 2 KO).

Add a comment

Tommy McCarthy (18-2, 9 KO) i Chris Billam-Smith (12-1, 10 KO) zmieścili się w limicie wagi junior ciężkiej przed jutrzejszą walką o pas EBU na gali Fight Camp Eddiego Hearna. 

Niewykluczone, że ze zwycięzcą sobotniego starcia zmierzy się niebawem Krzysztof Włodarczyk (59-4-1, 39 KO), który jest oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza Europy.

Główną atrakcją bokserskiego wieczoru w hrabstwie Essex będzie bój o "zwykły" pas WBA kategorii piórkowej z udziałem Cana Xu (18-2, 3 KO) i Leigh Wooda (24-2, 14 KO). Transmisja na platformie DAZN.

Add a comment

Luke Campbell (20-4, 16 KO) oficjalnie zakończył sportową karierę. W swoim ostatnim występie, 2 stycznia, 33-letni Brytyjczyk przegrał przed czasem z Ryanem Garcią.

Największym sukcesem Campbella było sięgnięcie po złoto olimpijskie podczas Igrzysk w Londynie w 2012 roku. Na profesjonalnych ringach pięściarz z Hull nie spełnił do końca pokładanych w nim nadziei, dwukrotnie przegrywając walki o mistrzostwo świata wagi lekkiej - najpierw z Jorge Linaresem, a później Wasylem Łomaczenką.

Add a comment

Conor Benn (18-0, 12 KO) miał pozytywny wynik testu na Covid-19 i jego zaplanowana na sobotę walka o pas WBA Continental wagi półśredniej z Adrianem Granadosem (21-8-3, 15 KO) została odwołana. 

Pojedynek miał być główną atrakcją "ogrodowej" gali Eddiego Herna w Essex. W zaistniałej sytuacji status main eventu zyskała potyczka Cana Xu (18-2, 3 KO) z Leighem Woodem (24-2, 14 KO) o tytuł WBA kategorii piórkowej.

Ponadto widzowie (w Polsce platformy DAZN) obejrzą m.in. konfrontację w dywizji junior ciężkiej o mistrzostwo Europy pomiędzy Tommym McCarthym (18-2, 9 KO) i Chrisem Billamem Smithem (12-1, 10 KO).

Add a comment

Canelo - Smith oficjalnie 19 grudnia o pas WBA

Mike Coppinger z ESPN, powołując się na swoje źródła, podał na Twitterze, że planowana na 18 września walka o cztery pasy wagi superśredniej pomiędzy Saulem Alvarezem (56-1-2, 38 KO) i Calebem Plantem (21-0, 12 KO) jest już "w 100 procentach martwa".

Obozy pięściarzy teoretycznie mogą jeszcze wrócić do negocjacji, ale tylko jeśli "Canelo" zrezygnowałby z "meksykańskiej" daty 18 września, przesuwając swój powrót na ring o kilka tygodni. 

Jeśli jednak Alvarez będzie chciał zaboksować we wrześniu, prawdopodobnie jego rywalem będzie któryś z mistrzów kategorii półciężkiej - Dimitr Biwoł (18-0, 11 KO) lub Artur Beterbijew (16-0, 16 KO).

Add a comment

Jak podał Mike Coppinger z ESPN, negocjacje na temat organizacji walki o bezdyskusyjne mistrzostwo świata wagisuper średniej pomiędzy Saulem Alvarezem (56-1-2, 38 KO) i Calebem Plantem (21-0, 12 KO) zostały zerwane.

Obozy pięściarzy, które zdawały się jeszcze kilka dni temu bardzo bliskie porozumienia, mogą jeszcze powrócić do rozmów, ale podobno na tę chwilę jest to mało prawdopodobne.

Dzierżący tytuły federacji WBA, WBO i WBC "Canelo" między liny ma powrócić we wrześniu. Niewykluczone, że w zaistniałej sytuacji Meksykanin zaboksuje z czempionem WBA kategorii superlekkiej Dimitrim Biwołem (18-0, 11 KO).

Add a comment

W sobotę na gali w San Antonio dojdzie do walki unifikacyjnej w wadze super półśredniej pomiędzy mistrzem świata WBA, WBC i IBF Jermellem Charlo (34-1, 18 KO) oraz posiadaczem pasa federacji WBO Briantem Castano (17-0-1, 12 KO). Polscy kibice obejrzą ten pojedynek w Polsacie Sport. Wczoraj pięściarze spotkali się na finałowej konferencji prasowej.

Add a comment

17 lipca na gali organizowanej w Brukseli przez grupę 12 round Promotions do ringu wyjdzie dwóch zawodników Rocky Boxing Pormotion - Youri Kalenga (26-6, 19 KO) i Dominik Harwankowski (4-0, 2 KO).

Rywalem Kalengi, który niedawno sięgnął po pas WBC Francophone wagi junior ciężkiej, będzie Micheil Chuciszwili (31-43-6, 17 KO). Niepokonany Harwankowski zmierzy się z Giorgim Gachechiladze (16-38-1, 6 KO). 

Głównym wydarzeniem lipcowej imprezy będzie pojedynek o pas WBA World w limicie 91 kg z udziałem Ryada Mehry (29-1, 24 KO). Pierwotnie przeciwnikiem Belga miał być Kevin Larena, który jednak wskutek kontuzji musiał się z walki wycofać. Obecnie trwają poszukiwania nowego oponenta.

Add a comment

Sobotnie zwycięstwo Gervonty Davis (25-0, 24 KO) nad Mario Barriosem nie zrobiło większego wrażenia na Regisie Prograis (26-1, 22 KO). Były czempion wagi super lekkiej przestrzegł Davisa, by ten nie używał jego nazwiska do promowania swoich pojedynków, co "Tankowi" już kilka razy się zdarzało. 

- Widziałem jego walkę. Tank, to była dobra walka, solidny rywal, ale nie to co ja! - ocenił Prograis występ niepokonanego rodaka.

- Nie wymieniaj nigdy mojego imienia, bo gwarantuję ci, że spuszczę ci lanie. I gwarantuję ci, że ani Floyd ani Leonard Ellerbe, żaden z tych czarnuchów nie pozwoli ci ze mną boksować - stwierdził "Rougarou", dodając: - Nigdy o mnie już nie wspominaj, bo cię kur** znokautuję, chłoptasiu!

Dla Gervonty Davisa walka z Barriosem była pierwszym w karierze startem w limicie 140 funtów. Mimo to "Tank" został nowym liderem rankingu Boxrec kategorii super lekkiej, wyprzedzając zarówno Josha Taylora jak i Prograis.

Add a comment

Sportowe kanały telewizji Polsat przeprowadzą dziś w nocy równoległe transmisje z dwóch ciekawych gal w Stanach Zjednoczonych. Start obydwu o godz. 03.00.

Głównym wydarzeniem pierwszej z imprez, firmowanej przez Showtime, będzie walka o "zwykły" pas WBA kategorii super lekkiej pomiędzy Gervontą Davisem (24-0, 23 KO) i Mario Barriosem (26-0, 17 KO).

Drugą galę, organizowaną przez Top Rank, uwieńczy powrót na ring po porażce z Teofimo Lopezem Wasyla Łomaczenki (14-2, 10 KO), który skrzyżuje rękawice z Masayoshi Nakatanim (19-1, 13 KO). 

Add a comment