Patronat medialny


 


SolisJeśli wierzyć obozowi oficjalnego challengera WBC kategorii ciężkiej Odlaniera Solisa (17-0, 12 KO) o losach mistrzowskiej walki z urzędującym czempionem Witalijem Kliczką (41-2, 38 KO) zadecyduje zaplanowany wstępnie na 7 stycznia przetarg.

Jak przekonuje promujący kubańskiego złotego medalistę Ahmet Ohner, negocjacje z reprezentantami Ukraińca nie przebiegają zbyt płynnie i nadzieja na osiągnięcie porozumienia niknie z każdym kolejnym dniem. Taki obrót spraw jest dla Solisa dużym rozczarowaniem.

- Gdy mój promotor poinformował mnie o ostatniej ofercie finansowej Kliczki, pomyślałem, że on się z nami bawi - opowiada "La Sombra". - Ale my nie jesteśmy dziećmi i nie z nami takie gierki. Jestem obowiązkowym pretendentem dla Kliczki i on będzie ze mną musiał się zmierzyć, czy tego chce czy nie. Jego ostatnie propozycje nas obrażają.

- Jestem najlepszym pięściarzem wagi ciężkiej na świecie. Dowiodłem tego jako amator i dowiodę tego jako zawodowiec. Ukarzę Kliczkę za jego arogancję! - dodaje Solis, który prawo do walki o pas zapewnił sobie w grudniu, pokonując Raya Austina.