Patronat medialny


 


KliczkoSporo kontrowersji wśród fanów boksu wywołało opublikowane kilka dni temu zdjęcie, na którym widać, jak mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBO i IBF Władimir Kliczko (55-3, 49 KO) gra w golfa w jednym z klubów na Florydzie.

Fotografia ukazująca czynnie odpoczywającego od ringu Ukraińca stała się przyczyną gorących dyskusji, ponieważ zaledwie dwa tygodnie wcześniej "Dr Stalowy Młot" odwołał swój planowany na 11 grudnia pojedynek z Dereckiem Chisorą (14-0, 9 KO), tłumacząc się poważną kontuzją mięśni międzyżebrowych.

Kliczko zapytany przez dziennikarzy niemieckiego "Bilda", jak to jest możliwe, że cierpiąc na uraz wymagający kilkutygodniowego rozbratu z salą treningową, mógł bez problemu grać w golfa, odparł: - To nie był prawdziwy golf, po prostu kręcony był film dokumentalny o moim życiu i zapozowałem z kijem w dłoniach.

Póki co nie ma pewności, kiedy na ring powróci "Dr Steelhammer". Wiadomo tylko, że jego przedstawiciele negocjują aktualnie warunki potencjalnej potyczki unifikacyjnej z czempionem WBA Davidem Haye (25-1, 23 KO).