Patronat medialny


 


Były mistrz świata wagi ciężkiej Władimir Kliczko (64-5, 53 KO) przechodzi na sportową emeryturę i nie przystąpi do rewanżowego pojedynku z Anthonym Joshuą. Jako pierwszy tę informację podał niemiecki dziennik "Bild".

Ukrainiec swoją decyzję przekazał podczas wieczornej środowej kolacji z menadżerem Berndem Boente. Menadżer Kliczki miał usłyszeć, że pięściarz nie czuje już w sobie wewnętrznego ognia i nie jest w stanie zmobilizować się do dalszej pracy.

Kliczko ostatni pojedynek stoczył w kwietniu, przegrywając na stadionie Wembley z Anthonym Joshuą. W listopadzie w Las Vegas miała się odbyć rewanżowa walka pięściarzy. Ukrainiec miał zarobić za nią ponad 10 milionów dolarów.

Władimir Kliczko na zawodowych ringach zadebiutował w listopadzie 1996 roku, zaraz po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego na igrzyskach w Atlancie. Jako zawodowiec dwukrotnie zdobywał tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Jego drugie panowanie trwało blisko dziesięć lat i zostało zakończone po porażce z Tysonem Furym.