Patronat medialny


 


Eddie Hearn, promotor mistrza świata wagi ciężkiej Anthony’ego Joshuy (19-0, 19 KO) poinformował, że rewanżowa walka jego klienta z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO) powinna się odbyć jeszcze w tym roku. Hearn chce, by stawką pojedynku identycznie jak za pierwszym razem były pasy mistrzowskie IBF, WBA i IBO należące do Joshuy, ale dużo zależy od pierwszej z wymienionych federacji.

Choć w kwietniu na stadionie Wembley Kliczko stoczył jedną z najlepszych walk w karierze, to w 11. rundzie musiał uznać wyższość Joshuy, który zwyciężył przez techniczny nokaut. Nie brakowało głosów, że Ukrainiec może zakończyć karierę, ale coraz więcej wskazuje na to, że jeszcze raz spróbuje swoich sił w starciu z Brytyjczykiem. Promotor aktualnego mistrza świata Eddie Hearn przyznał, że szukają odpowiedniego miejsca do organizacji rewanżowej walki, która miałaby się odbyć jeszcze w tym roku.

- Rozpatrujemy każdą możliwość pod kątem rewanżu. Nie musimy dostać odpowiedzi z ich obozu (Kliczki) jakiegoś konkretnego dnia. Dla nas do tej walki dojdzie. Będzie inaczej tylko wtedy, jeśli Kliczko powie "nie" i zakończy karierę. Na ten moment drugie starcie jest w planach, nie słyszeliśmy, by miało być inaczej - powiedział Hearn.

- Menedżer Kliczki Bernd Boente w przyszłym tygodniu spotka się z Władimirem. Dostaliśmy wiele ofert opiewających na tak ogromne kwoty, że nie jestem w stanie uwierzyć, że mógłby zrezygnować. Poza tym, pomijając pieniądze myślę, że Władimir chce tej walki. On uważa, że mógł dorwać Joshuę w piątej lub szóstej rundzie. Wielu ludzi gratulowało mu znakomitej walki, więc dlaczego nie? - podkreślił.

Więcej na Eurosport.onet.pl >>