Patronat medialny


 


Władimir Kliczko (64-4, 53 KO), były mistrz świata wagi ciężkiej i jeden z właścicieli grupy K2, zdradził, że chciał podpisać kontrakt promotorski z Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO) po tym jak Brytyjczyk zdobył złoty medal olimpijski na igrzyskach w Londynie. Ukrainiec stwierdził, że widzi w Angliku kopię siebie sprzed wielu lat.

- Mamy wiele wspólnego. Mówię o warunkach fizycznych, podejściu do boksu, podejściu do treningu, odżywianiu się, czy nawet sposobie wypowiadania się. Obaj mocno bijemy. Im dłużej na niego patrzę, tym większą kopię siebie widzę. Tak naprawdę sam chciałem zostać jego promotorem - mówi Kliczko.

- To prawda, że w wielu rzeczach wzoruję się na Kliczce. To nie przypadek, że wziąłem udział w jego obozie sparingowych przed walką z Kubratem Pulewem. Po prostu chciałem zobaczyć, jak pięściarz na tym poziomie powinien sobie zorganizować przygotowania - stwierdził Joshua.

Pojedynek Joshua - Kliczko o pasy IBF i WBA wagi ciężkiej odbędzie się 29 kwietnia na stadionie Wembley. Walkę obejrzy na żywo 90 tysięcy kibiców.