Patronat medialny


 


Mistrz świata WBC wagi ciężkiej przestrzega, by nie odbierać 41-letniemu Władimirowi Kliczce (64-4, 53 KO) szans na zwycięstwo w pojedynku o pasy WBA i IBF z faworyzowanym Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO). 

- Nie może go skreślać. Według mnie Joshua nie ma wystarczającego doświadczenia i wytrenowanie na Kliczkę - stwierdził "Bronze Bomber" w wywiadzie dla On The Ropes Boxing Radio. - Nie mówię, że Joshua to przegra, ale gdy mierzysz się z zawodnikami określonego kalibru, a potem przeskakujesz na gościa, który kiedyś rządził tą wagą i miał pasy przez wiele lat, to jest to duży dystans. 

Wilder w przeszłości miał okazję sparować z Kliczką w Austrii i uważa, że w potyczce z Ukraińcem trzeba wykazać się ogromną wolą zwycięstwa. - Gdy byłem u niego, nauczyłem się, że on uwielbia rywalizować. Jeśli ty się mocno starasz, to on stara się jeszcze bardziej. Gdy jesteś w ringu z Kliczką, kluczowa jest determinacja i serce - powiedział niepokonany Amerykanin. 

Stawką zaplanowanego na 29 kwietnia pojedynku Władimira Kliczki z Anthonym Joshuą będą mistrzowskie pasy królewskiej dywizji federacji WBA i IBF.