Patronat medialny


 


Choć w opinii bukmacherów i wielu ekspertów Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) nie będzie faworytem w walce z Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO), drugi trener Ukraińca James Ali Bashir jest pełen optymizmu. Szkoleniowiec z Filadelfii zapowiedział w rozmowie z BaylorIC TV, że "Dr Stalowy Młot" mimo 41 lat na karku zaprezentuje w kwietniu znakomitą formę. 

- Władimir Kliczko zaszokuje wszystkich! - powiedział Bashir. - Spodziewam się niesamowitej walki. Nie sądzę, by potrwała ona długo, ale będzie elektryzująca. Jeden z tych facetów zostanie znokautowany. Nie ma szans, by ta walka potrwała cały dystans!

- Kliczko będzie bardzo dobrze przygotowany. Joshua jest duży i silny i ma mocny cios. To będzie poważna walka. W ringu spotka się dwóch wielkich wytrenowanych puncherów - będzie nokaut! - ocenił trener Ukraińca, dodając, że w jego opinii Kliczko przeważa nad Joshuą w takich aspektach bokserskiego rzemiosła, jak szybkość rąk, praca nóg, lewy prosty czy pięściarska inteligencja. 

- Pytanie, kto ma lepszą szczękę. Nie wiemy, jaką ma Joshua. Ale Władimir nie ma tak słabej, jak niektórzy mówią. Sam Peter trzy razy posyłał go na deski, a Władimir wstawał i wygrał walkę. A Peter to jeden z największych siłaczy w wadze ciężkiej na przestrzeni 15-20 lat - przypomniał James Ali Bashir.

Pojedynek Władimira Kliczki o pasy WBA Super i IBF królewskiej dywizji odbędzie się 29 kwietnia na londyńskim stadionie Wembley.