Patronat medialny


 


29 kwietnia na stadionie Wembley 41-letni Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) zmierzy się z Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO) w pojedynku o pas WBA i IBF wagi ciężkiej. Zdaniem Witalija Kliczki wielkim atutem jego brata w konfrontacji z 13 lat młodszym rywalem będzie doświadczenie ringowe. 

- Wiem, że Władimir ma znakomite umiejętności, jest najlepszy na świecie - przekonuje Witalij. - Czasem może traci koncentrację w trackie walki, ale jeśli Władimir Kliczko będzie w stu procentach skupiony, Anthony Joshua nie będzie miał szans. Wszystko zależy od mojego brata, jak bardzo będzie skoncentrowany podczas walki.

- Ja mam teraz 45 lat, 3 lata temu zakończyłem karierę i co dzień sparowałem z chłopakami dwa razy młodszymi ode mnie, zmieniali się co rundę. Było bardzo dobrze i kondycyjnie i technicznie. Jeśli twoje ciało jest sprawne, możesz boksowa tyle, ile zechcesz. Dlatego dla Władimira wiek nie jest tak istotny. Ma za to doświadczenie. Władimir może boksować nawet przez kolejne pięć lat - twierdzi były mistrz wagi ciężkiej federacji WBO i WBC.