Patronat medialny


 


Wczoraj oficjalnie ogłoszono, że 29 kwietnia dojdzie do walki o pasy WBA i IBF wagi ciężkiej pomiędzy Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO) i Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO). Kliczko, który na zawodowych ringach rywalizuje już od 1996 roku, stwierdził w wywiadzie dla Sky Sport, że perspektywa starcia z 13 lat młodszym rywalem będzie stanowić dla niego ciekawe wyzwanie. 

- Dla mnie wiek to tylko liczba . Tak to właśnie odczuwam - powiedział "Dr Stalowy Młot". - Pytanie brzmi: ile jeszcze wytrzymam w ringu? Będę miał już 41 lat [w dniu walki]. Czy to jest problem? Te pytania wielu na pewno sobie zadaje.

Ukrainiec po raz ostatni boksował w listopadzie 2015 roku, przegrywając na punkty z Tysonem Furym, jednak jak zapewnia dłuższy rozbrat z ringiem niekoniecznie musi wpłynąć niekorzystnie na jego formę.

- Ponad rok jeszcze nigdy nie pauzowałem w trakcie mojej 26-letniej kariery. Miałem więc czas, by się pozbierać, przeładować broń i teraz chcę wreszcie wypalić - oznajmił Kliczko, dodając: - Jestem niesamowicie zmotywowany, nic innego się nie liczy, chcę odzyskać moje pasy, chcę dać upust swojej frustracji, która się we mnie zbierała, gdy nie boksowałem. 

Sonda ringpolska.pl
Kto wygra walkę Kliczko - Joshua?

Władimir Kliczko
Anthony Joshua