Patronat medialny


 


Lennox Lewis uważa, że Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) będzie lekkim faworytem w ewentualnej walce z mistrzem IBF wagi ciężkiej Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO). Były król wszech wag za główny atut Ukraińca w boju z Brytyjczykiem uważa ogromne ringowe doświadczenie.

- Joshua wszystkie swoje walki wygrał przez nokaut, więc pojawia się pytanie, czego się w nich nauczył. Władimir tymczasem zbliża się do liczby 70 pojedynków - przypomina Lewis. - Z jednej strony jest stary zawodnik z doświadczeniem, z drugiej młody i silny. Na kogo postawić? Ja stawiam na doświadczenie, ale minimalnie.

- Trzeba też wziąć pod uwagę ciało Władimira. Czy ono jest w stanie więcej wytrzymać, wytrzymać więcej walk? Nie wiem, jak tutaj sprawy wyglądają, przekonamy się o tym - dodaje pogromca starszego z braci Kliczków - Witalija.

Pojedynek Władimira Kliczki z Anthonym Joshuą wstępnie planowano na 10 grudnia, jednak dziś wiadomo już, że organizacja walki w tym terminie nie jest realna. Być może Ukrainiec i Brytyjczyk skrzyżują rękawice wiosną.