Patronat medialny


 


Anthony Joshua (24-1, 21 KO) nie lekceważy Oleksandra Usyka (18-0, 13 KO), jednak jest przekonany, że ze starcia z Ukraińcem wyjdzie zwycięsko. 

- Mam zwyczaj oceniania moich rywali. Usyk jest dobry, ale finalnie liczy się to, czyja ręka pójdzie w górę po ostatnim gongu. Usyk jest dobry, ja jestem lepszy. Muszę zrobić dobrą robotę i załatwić tę sprawę, bo myślę o jeszcze większych rzeczach - powiedział AJ w wywiadzie dla Sky Sports. 

Joshua i Usyk skrzyżują rękawice 25 września na stadionie Tottenham Hotspur w Londynie. Pojedynek będzie dla Brytyjczyka obowiązkową obroną pasa WBO wagi ciężkiej. W stawce znajdą się także tytuły WBA i IBF.

Add a comment

WBO oficjalnie zarządza walkę Usyk - Joyce o pas tymczasowy

Martin Bakole (16-1, 12 KO) ma być jednym ze sparingpartnerów Oleksandra Usyka (18-0, 13 KO), który 25 września w Londynie zaboksuje o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej z Anthonym Joshuą (24-1-1, 21 KO).

Ukrainiec już od dłuższego czasu szykuje się na AJ-a, budując siłę. Rozpoczął też lżejsze sparingi, na razie z mniej wymagającymi oponentami. 

Ostatnio pojawiły się informacje, że obozem treningowym Usyka dowodził będzie Anatolij Łomaczenko, ojciec i trener Wasyla Łomaczenki. Menadżer Usyka Aleksander Krasiuk zakomunikował jednak przedwczoraj, że nie ma jeszcze pewności, w jakim stopniu "Papaczenko" zaangażuje się w treningi ukraińskiego challenegra WBO.

Add a comment

Hearn: jestem pewny, że walka Joshua - Wilder się odbędzie

Choć plany organizacji w sierpniu walki o cztery pasy kategorii ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO) i Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) spaliły na panewce, Eddie Hearn liczy, że do konfrontacji dwóch brytyjskich czempionów uda się doprowadzić w niedługim czasie, być może nawet w pierwszej połowie przyszłego roku. 

- Mam taką nadzieję i modlę się o to. Mam tylko nadzieję, że w październiku Fury zawalczy i wygra z Wilderem - powiedział promotor Joshuy w rozmowie z talkSPORT.

- Teraz, po tym wszystkim, co się wydarzyło, musimy pokonać Usyka 25 września, a będzie to trudna walka. Ale marzymy o unifikacji, to zawsze był cel Anthony'ego, by zostać bezdyskusyjnymi mistrzem świata i on nie spocznie, dopóki mu się nie uda - dodał szef Matchroom Boxing. 

Add a comment

Anthony Joshua (24-1, 22 KO) w sierpniu miał unifikować mistrzowskie pasy wagi ciężkiej, mierząc się z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Ze względu na prawne zobowiązania "Króla Cyganów" AJ musiał jednak zmienić plany i ostatecznie 25 września przystąpi do obowiązkowej obrony tytułu WBO z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO). Brytyjczyk twierdzi, że choć jego grafik uległ korekcie, sportowo czeka go wyzwanie podobnego kalibru. 

- Nie chcę nikogo winić za tę sytuację, ja byłem na Fury'ego gotów, ale musimy iść do przodu - mówi Joshua. - Przede mną kolejne wyzwanie, tak samo dobre jak Fury. Muszę traktować Usyka poważnie, bo on na pewno się postawi i podejmie walkę. Ja potrzebuję takich rywali, poważnych! Oczywiście marzył mi się pojedynek o bezdyskusyjne mistrzostwo, wszystko było już dograne, jednak idziemy dalej. 

- Dla mnie najważniejszą walką jest zawsze ta najbliższa, choć trzeba mieć też perspektywę na swoje cele. Gdy stanę w ringu z Usykiem, kto wie, co się wydarzy potem. Może będzie Fury, Wilder, Whyte, Ruiz, Ortiz? Nikt tego nie wie, ja muszę po prostu być w formie i gotowy na wszystko. Dla mnie nie są ważne nazwiska, ale pasy - walczę o swoją sławę - tłumaczy czempion federacji WBO, WBO i IBF.

Add a comment

Grupa Matchroom Boxing oficjalnie ogłosiła dziś, że walka o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO) i Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO) odbędzie się 25 września na stadionie Tottenham Hotspur w Londynie. 

Dla Joshuy będzie to drugi pojedynek od czasu odzyskania mistrzowskich trofeów w rewanżu z Andym Ruizem Jr. Usyk, który w przeszłości zunifikował pasy w dywizji junior ciężkiej, wyjdzie do ringu jako obowiązkowy challenger World Boxing Organization. 

Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji Joshua w przypadku porażki będzie miał prawo do rewanżu. Usyk bez względu na wynik ma zagwarantowany kolejny występ na gali organizowanej przez Eddiego Hearna.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: usyk ringpolska.pl

Peter Fury przestrzega przed odbieraniem szans Oleksandrowi Usykowi (18-0, 13 KO) w walce z Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO). Pojedynek o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej planowany jest na 25 września. 

- Usyk jest bardzo niebezpieczny! - ocenił w rozmowie ze Sky Sports wuj i były trener Tysona Fury'ego. - To nie będzie dla Joshuy spacerek, zapomnijcie, że Usyk boksował kiedyś w junior ciężkiej. On już powalczył w ciężkiej, przystosował się i ma właściwą wagę. To ogromny talent, więc ta walka będzie naprawdę dobra. 

- Uysk bez wątpienia ma wystarczająco dużo siły [by zdobyć respekt u Joshuy], bije bardzo precyzyjnie, a wiadomo, że w tym przedziale wagowym jeśli umiesz uderzyć, to możesz zrobić krzywdę - powiedział Fury i dodał: - Usyk jest już zawodnikiem wagi ciężkiej i jest w niej dla każdego zagrożeniem, to będzie poważny pojedynek, szacunek dla AJ-a, że się na niego zgodził. 

Add a comment

Joshua - Kliczko II: Nigeria faworytem do organizacji walki

Joe Joyce uważa Anthony'ego Joshuę (24-1, 21 KO) za faworyta w walce z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO). Pojedynek o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej odbędzie się 25 września. 

- Myślę, że Usyk może być niewygodnym rywalem dla Joshuy, ale AJ go znokautuje - ocenia Brytyjczyk, który sam uległ ukraińskiemu challengerowi na ringu amatorskim. 

- To jest kategoria ciężka i nigdy nic nie wiadomo, a z Usykiem nie ma żartów. To złoty medalista olimpijski, świetnie wyszkolony technicznie mańkut, więc pewnie sprawi Joshui problemy swoją pracą nóg i ringowym rzemiosłem, jednak naprawdę uważam, że Joshua go w końcu dopadnie! - twierdzi Joe Joyce.

Również bukmacherzy większe szanse na wygraną we wrześniowym hicie dają mistrzowi - na Joshuę można stawiać po kursie 1,44, zaś na Usyka - 3,25.

Add a comment

25 września w Londynie dojść ma do walki o trzy pasy wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO) i Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO). Ukraiński challenger ostatnio zasypuje swoje media społecznościowe kolejnymi zdjęciami i filmikami sugerującymi, że do AJ-a wyjdzie bardzo wzmocniony fizycznie. 

Wrażenie robi zarówno wyraźnie większa muskulatura Usyka jak i prezentowane przez niego porcję jedzenia, które spożywa. Dziś Usyk jeszcze dodał swojemu wizerunkowi grozy, publikując fotografię z ogoloną głową, choć oceniając po innym materiale, nowa fryzura to prawdopodobnie wynik przegranej zabawy w "papier, kamień, nożyce". 

Oleksandr Usyk w maju udostępnił nagranie wideo, na którym chwali się wagą 105 kg, czyli 6,5 kilo wyższą niż przed walką z "Del Boyem". Ile wniesie na Joshuę? 

Add a comment

Początek 2022 roku to według Eddiego Hearna najbliższy możliwy termin na organizację walki o bezdyskusyjne mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO) i Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), o ile obaj pięściarze wygrają swoje pojedynku zaplanowane na jesień (Joshua z Oleknsadrem Usykiem, a Fury z Deontayem Wilderem).

- My walczymy we wrześniu, więc trudno byłoby po raz kolejny wychodzić do ringu w grudniu - mówi promotor Joshuy. - Teraz rozmawiamy w tym kontekście o przełomie stycznia i lutego.

- Tak naprawdę nie mamy nawet pewności, czy Fury i Wilder zaboskują ze sobą w październiku. Kto wie? Ale jeśli się uda, a Joshua pokona Usyka, to obaj stoczą pojedynki w zbliżonym czasie i będziemy mogli przystąpić do organizacji starcia unifikacyjnego - dodaje Hearn.

Walka Joshuy z Usykiem odbyć ma się 25 września w Londynie. Konfrontacja Fury'ego z Wilderem planowana jest wstępnie na październik w Las Vegas.

Add a comment

25 września w Londynie dojść ma do walki o trzy pasy wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO) i Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO). Oceniając po zdjęciach opublikowanych w internecie, można przypuszczać, że wywodzący się z niższej kategorii wagowej Ukrainiec do starcia z AJ-em wyjdzie nieco cięższy niż do pojedynku z Dereckiem Chisroą. 

Warto przypomnieć, że Usyk w maju udostępnił nagranie wideo, na którym chwali się wagą 105 kg, czyli 6,5 kilo wyższą niż przed walką z "Del Boyem". 

Add a comment

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił dziś, że od 19 lipca zostaną zniesione na Wyspach wszystkie limity dotyczące udziału publiczności w wydarzeniach sportowych. 

Oznacza to, że zaplanowaną na 25 sierpnia na stadionie Tottenham Hotspur galę Matchroom Boxing, której główną atrakcją będzie starcie Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO) o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, obejrzeć będzie mogło ponad 60 tysięcy fanów. 

Add a comment

Usyk - Briedis: Statystyki ciosów

Bob Arum zdradził, że Oleksandr Usyk (18-0, 13 KO) przygotuje się do walki z Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO) pod okiem Anatolija Łomaczenki.

Ojciec genialnego Wasyla Łomaczenki w przeszłości wielokrotnie towarzyszył  przy ringu jako konsultant i asystent obecnemu challengerowi WBO wagi ciężkiej, jednak tym razem ma w pełni poświęcić się przygotowaniu przyjaciela swojego syna do wielkiego wyzwania.

- Łomaczenko nie będzie się teraz zajmował nikim innym, tylko Usykiem, bo Usyk jest dla niego jak rodzina - powiedział Sky Sports Arum, dodając: - Według mnie dla Joshuy to nie będzie spacerek, czeka go trudna walka, bo Usyk to znakomity pięściarz!

Stawką walki Joshua - Usyk będą mistrzowskie pasy federacji WBA, WBO i IBF. Pojedynek odbyć ma się 25 września w Londynie.

Add a comment

Choć póki co brak jest oficjalnego komunikatu w sprawie walki Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO), Eddie Hearn w wywiadach podaje kolejne informacje dotyczące pojedynku o trzy pasy wagi ciężkiej. 

Kilka dni temu szef Matchroom Boxing zakomunikował, że do brytyjsko-ukraińskiej konfrontacji dojdzie 25 września, a dziś potwierdził lokalizację starcia, którą ma być stadion londyńskiego klubu piłkarskiego Tottenham Hotspur.

Stawką boju Joshua - Usyk będą należące do Brytyjczyka mistrzowskie tytuły federacji WBO, WBA i IBF. Ukrainiec wyjdzie między liny jako obowiązkowy challenger World Boxing Organization.

Add a comment

Eddie Hearn potwierdził, że 25 września na gali organizowanej na jednym ze stadionów piłkarskich w Londynie dojdzie do walki pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO) i Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO). Już dwa tygodnie temu informowano, że warunki tego pojedynku zostały ustalone, jednak Ukrainiec zwlekał ze złożeniem podpisu na kontrakcie.

Pięściarze mają skrzyżować rękawice na stadionie Wembley lub Tottenham Hotspurs Stadium. Ukrainiec będzie do tej walki przystępował z pozycji oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji World Boxing Organization. Joshua poza tytułem WBO, posiada również pasy mistrzowskie federacji IBF i WBA.

Usyk wcześniej posiadał komplet mistrzowskich pasów w kategorii junior ciężkiej. Ostatnią walkę pięściarz z Ukrainy stoczył w październiku. Joshua ostatni raz boksował w grudniu. W kontrakcie na walkę umieszczona zostanie klauzula rewanżowa.  Prawo do rewanżu w przypadku porażki miał będzie jednak tylko broniący pasów Brytyjczyk. Ukrainiec, jeśli przegra, będzie miał natomiast zagwarantowany występ na jednej z kolejnych gal Matchroom Boxing. 

Add a comment

Anthony Joshua (24-1, 21 KO) marzy o walce o bezdyskusyjne mistrzostwo świata wagi ciężkiej, ale nie ma dla niego znaczenia, czy w pojedynku tym zmierzy się z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) czy z Tysonem Fury (30-0-1, 21 KO). 

- Fury? Wilder? Dawać obu! - odparł AJ zapytany przez Sky Sports o swoją prognozę na trzecie starcie "Króla Cyganów" z "Bronze Bomberem". - Nie jestem po żadnej stronie, obaj są moimi wrogami i obu tak samo chcę załatwić. 

- Powodzenia dla jednego i drugiego. Którykolwiek by nie wygrał, wkrótce się z nim spotkam - dodał czempion WBA, WBO i IBF. 

Pojedynek Fury'ego z Wilderem zaplanowany jest na 24 lipca. Joshua w swojej kolejnej walce - pod koniec września - zmierzy się z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO).

Add a comment

Oleksandr Usyk - Joe Joyce o tymczasowy pas WBO?

Pod koniec września Oleksandra Usyka (18-0, 13 KO) czeka ostateczny sprawdzian w kategorii ciężkiej - starcie z czempionem WBA, WBO i IBF Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO). AJ co prawda na wypadek ewentualnej porażki zabezpieczył się w kontrakcie na walkę klauzulą rewanżową, jednak przekonuje, że Ukrainiec nie stanowi dla niego żadnego zagrożenia. Opinię rodaka podziela Tyson Fury. 

- Usyk przegrał z Dereckiem Chisorą według mnie, a Dereck jest już 10 lat po swoim prime. Żadnen postrach! Usyk to junior ciężki, którego Wilder znokautowałby w pierwszej rundzie - stwierdził Fury w rozmowie ze Sky Sports. 

Innego zdania jest natomiast Deontay Wilder. - Każdy może być niebezpieczny, dopóki ktoś nie udowodni, że jest inaczej. Każda walka jest ryzykiem, bo nigdy nie wiesz, jaki dzień będzie miał twój rywal - skomentował potencjał Usyka w królewskiej dywizji "Bronze Bomber", a jego trener Malik Scott dodał: - Usyk jest zagrożeniem nie tylko dla Joshuy ale i dla każdego innego. Szacunek dla Joshuy, że się z nim zmierzy, bo to jest gość, którego inni unikają. Usyk uczy się wagi ciężkiej w konfrontacji z najlepszymi - nie miał planu na siedem walk, to będzie dopiero jego trzeci występ w ciężkiej, duży przeskok! Ciekaw jestem, jak Usyk poradzi sobie z gabarytami Joshuy a Joshua z szybkością i odwrotną pozycją Usyka.

Add a comment

Usyk i Joyce wymieniają uprzejmości: znów dam ci lekcję

Anthony Joshua (24-1, 21 KO) nie traktuje Oleksandra Usyka (18-0, 13 KO) jako realnego zagrożenia dla planowanej na kolejne miesiące unifikacyjnej walki unifikacyjnej z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Do pojedynku Joshua - Usyk dojść ma pod koniec września.

Brytyjczyk zapytany w rozmowie ze Sky Sports, jakie niebezpieczeństwa mogą na niego czyhać w boju z Ukraińcem odparł: - Żadne. Nie obawiam się niczego. On nie ma nic, czego już wcześniej bym nie widział. 

Z wyższością AJ wypowiedział się także na temat Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO), który wiele razy odgrażał mu się nokautem. 

- Nigdy nie spotkałem się z pięściarzem, który idzie na wojnę wyposażony tylko w jedną broń - prawą rękę. Na najwyższym poziomie to nie działa. Jak było widać, on na tym poziomie się męczy i wielu z nas czeka na okazję, by skopać mu tyłek - powiedział czempion WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, dodając: - Ja jestem zawodnikiem elitarnym, nie to co te puszki pomidorów, które nokautował. Niech lepiej uważa na to, co mówi, bo jak się spotkamy, to wiem, co jestem mu w stanie zrobić!

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: joshua molina ringpolska.pl

Anthony Joshua (24-1, 21 KO) wini obóz Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) za fiasko negocjacji w sprawie walki o bezdyskusyjne mistrzostwo świata kategorii ciężkiej. AJ zaznacza jednak, że do pomysłu pojedynku z "Królem Cyganów" wróci, gdy tylko rozprawi się z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO).

- Niestety jego ekipa zawiodła cały świat boksu - stwierdził czempion federacji WBO, WBA i IBF w rozmowie ze Sky Sports. - Ale Fury mi nie ucieknie, cały czas tam będzie. Możemy walczyć pod koniec roku, jak załatwię Usyka.

- Usyk nie jest żadnym problemem, jeśli chodzi o starcie z Furym. Walka z Furym musi dojść do skutku. Odbędzie się po Usyku, gdy obronię pasy. Walka będzie jeszcze większa niż by była wcześniej - dodał Joshua.

Add a comment

Mistrz świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony Joshua (24-1, 22 KO) rozpoczął sesje sparingowe przed walką z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO). 

Czempionowi w treningowych pojedynkach partneruje m.in. Thomas Carty (1-0, 0 KO) - leworęczny Irlandczyk rozpoczynający swoją przygodę z zawodowymi ringami. 

Do starcia Joshuy z Usykiem dojdzie w drugiej połowie września w Wielkiej Brytanii. Dla AJ-a będzie to obowiązkowa obrona pasa World Boxing Organization.

Add a comment

Eddie Hearn zdradził w rozmowie z Boxing Social, że w kontraktach na wrześniową walkę Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO) umieszczona zostanie klauzula rewanżowa. 

Prawo do rewanżu w przypadku porażki miał będzie jednak tylko broniący pasów WBO, WBA i IBF Joshua. Usyk, jeśli przegra, będzie miał natomiast zagwarantowany występ na jednej z kolejnych gal Matchroom Boxing. 

Gwarancja rewanżu dla czempiona w przypadku obowiązkowej obrony tytułu w przeszłości stosowana była rzadko, jednak ostatnio - zwłaszcza Hearn - coraz częściej sięga po takie rozwiązanie. 

Add a comment

Eddie Hearn poinformował, że uzgodniono warunki walki pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO) i Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO). Pojedynek odbędzie się 25 września na gali organizowanej na jednym ze stadionów piłkarskich w Londynie.

Pięściarze mają skrzyżować rękawice na stadionie Wembley lub Tottenham Hotspurs Stadium. Ukrainiec będzie do tej walki przystępował z pozycji oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji World Boxing Organization. Joshua poza tytułem WBO, posiada również pasy mistrzowskie federacji IBF i WBA.

Usyk wcześniej posiadał komplet mistrzowskich pasów w kategorii junior ciężkiej. Ostatnią walkę pięściarz z Ukrainy stoczył w październiku. Joshua ostatni raz boksował w grudniu.

Add a comment

Tottenham Hotspurs Stadium ma być obiektem, na którym odbędzie się walka Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO). Pojedynek planowany jest na pierwszą połowę września.

Stadion piłkarskiej drużyny Tottenham Hotspurs to jeden z najbardziej nowoczesnych sportowych obiektów świata. Przy pełnym obłożeniu trybun, pojedynek na żywo będzie mogło obejrzeć ponad 60 tysięcy kibiców.

Na tym stadionie w czerwcu ubiegłego roku miało dojść do walki Joshuy z Kubratem Pulewem. Pojedynek ostatecznie odbył się w grudniu na Wembley Arena z symbolicznym udziałem publiczności.

Add a comment

Eddie Hearn poinformował, że obozy Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) i Oleksandra Usyka (18-0, 13 KO) otrzymały dodatkowy tydzień na rozmowy w sprawie organizacji walki o mistrzostwo świata WBO wagi ciężkiej. Tytuł należy do Brytyjczyka, zaś Ukrainiec jest oficjalnym pretendentem do pasa World Boxing Organization.

Brytyjski promotor zdradził, że złożył Usykowi ofertę, która jego zdaniem jest bardzo uczciwa. Jednocześnie szef Matchroom Boxing zaznacza, że nie ma zamiaru trzymać pasa WBO na siłę i jeśli oczekiwania finansowe Usyka będą nierealne, Joshua zwakuje jeden z posiadanych tytułów.

Hearn już wcześniej zadeklarował, że nie ma zamiaru przystępować do przetargu wyłaniającego organizatora tego pojedynku. Brytyjczyk nie chce stawać do konkursu ofert, w którym prawdopodobnie wzięłaby także udział grupa Triller Fight Club.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: joshua molina ringpolska.pl

28 sierpnia na gali organizowanej na jednym ze stadionów piłkarskich w Wielkiej Brytanii ma dojść do walki Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO) - poinformował Aleksander Krassiuk, menadżer pięściarza z Ukrainy.

- Jesteśmy na etapie ustalania szczegółów kontraktów. 28 sierpnia to najbardziej optymalna data dla obu stron - mówi Krassiuk.

Obóz Usyka przekonuje, że rozmowy w sprwie organizacji pojedynku, który dla Joshuy będzie obowiązkową obroną tytułu mistrza świata federacji WBO wagi ciężkiej, idą w dobrym kierunku. Brytyjczyk posiada także mistrzowskie pasy federacji WBA i IBF.

Dla Ukraińca będzie to trzeci występ od zmiany kategorii wagowej. Joshua w ostatnim pojedynku wygrał z Kubratem Pulewem i była to dla niego obowiązkowa obrona pasa International Boxing Federation.

Add a comment

Eddie Hearn ponownie "straszy" federację WBO i Olekksandra Usyka (18-0, 13 KO), przekonując w mediach, że Anthony Joshua (24-1, 22 KO) może w każdej chwili oddać mistrzowski pas wagi ciężkiej. Władze WBO kilka dni temu nakazały AJ-owi obowiązkową obronę tytułu z Usykiem, jednak promotor Brytyjczyka twierdzi, że są dla jego czempiona atrakcyjniejsze opcje, jak np. walki z Dillianem Whytem czy Andym Ruizem Jr.

- Myślę, że najbardziej realny scenariusz jest taki, że zaboksujemy z Usykiem. Jeśli układ będzie korzystny i wszyscy zachowają się rozsądnie, to tak się stanie - mówi Hearn w wywiadzie dla Boxing Social. - Ale powiem wam coś - AJ wcale nie jest teraz w nastroju, i ja również, by słuchać nakazów federacji. Nie mamy już gwarancji, że dojdzie do pojedynku o bezdyskusyjne mistrzostwo [z Furym].

- Co nas jeszcze trzyma przy tym pasie? Obietnice, marzenia, zwał jak zwał. Joshua jednak szanuje swoje pasy i zalicza obowiązkowe obrony. Robi to od czterech lat, więc Usyk to najbardziej prawdopodobny scenariusz - dodaje opiekun czempiona organizacji WBA, WBO i IBF.

Add a comment