Patronat medialny


 


We wrześniu ma dojść do walki Oscara Rivasa (27-1, 19 KO) z Bryantem Jenningsem (24-4, 14 KO) o tytuł mistrza świata WBC w kategorii bridger. Powodem zmiany terminu pojedynku planowanego wcześniej na 18 czerwca jest lockdown na terenie Kanady.

- To walka, która potrzebuje kibiców. Na razie nie ma możliwości, żeby w Kanadzie zorganizować jakiekolwiek wydarzenie z udziałem publiczności. Do jesieni większa część społeczeństwa ma być zaszczepiona, liczymy, że wtedy zasady się zmienią - mówi Yvon Michel, promotor Rivasa.

Aktualnie wszyscy przybywający do Kanady kierowani są na 14-dniową kwarantannę. W zawodach sportowych biorą udział wyłącznie osoby mieszkające na co dzień w Kanadzie. Poruszanie się po kraju również nie jest łatwe z uwagi obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Michel uznał, że w tych warunkach organizacja gali nie ma sensu.

- Poza walką Rivasa z Jenningsem, planujemy na tę galę pojedynek Marie Eve Dicaire z Patricią Berghult o pas WBC. Oni stoczą walki mistrzowskie za poważne pieniądze. Nie chcę renegocjować z nimi stawek, dlatego przekładamy całe wydarzenie - argumentuje promotor z Kanady.

Z powodu panujących na terenie Kanady obostrzeń, bokserskie gale z udziałem kanadyjskich pięściarzy zaczynają odbywać się poza granicami kraju. 4 czerwca w Meksyku zostanie zorganizowana impreza, podczas której swoje walki stoczą m.in. David Lemieux, Simon Kean oraz Erik Bazinyan.