Patronat medialny


 


Eddie Hearn poinformował, że Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) i Anthony Joshua (24-1, 21 KO) wybrali lokalizację walki o cztery pasy wagi ciężkiej - zakomunikował Eddie Hearn w wywiadzie dla Behind The Gloves. Oficjalne ogłoszenie, potwierdzające datę i miejsce pojedynku ma nastąpić w ciągu kilku dni. 

- Nie było mowy, by ten pojedynek przesunąć na koniec roku i postawiłem tę sprawę jasno na samym początku - powiedział promotor Joshuy, który w środę spotkał się osobiście z Furym na kilka minut w Las Vegas. - W obecnej sytuacji każdy chciałby tę walkę zrobić dopiero w listopadzie czy grudniu, a takiej opcji nie było. 

- Była opcja na walkę o bezdyskusyjne mistrzostwo świata latem. I to właśnie zamierzamy zrobić. Obaj pięściarze chcą zmierzyć się ze sobą w tym roku dwa razy - latem, a potem ponownie w grudniu - dodał Hearn.

Biorąc pod uwagę kalendarz wielkich imprez sportowych planowanych na lato, najbardziej możliwe terminy walki Fury - Joshua to  17 i 24 lipca lub 14, 21, 28 sierpnia. Faworytem do roli organizatora starcia brytyjskich czempionów jest Arabia Saudyjska.