Patronat medialny


 


Eddie Hearn zapowiedział, że pod koniec sierpnia ma dojść do walki Derecka Chisory (32-9, 23 KO) z byłym niekwestionowanym mistrzem świata wagi junior ciężkiej Oleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO). Planowany początkowo na marzec pojedynek, miał się odbyć ostatecznie 23 maja, jednak z powodu pandemii koronawirusa został przełożony.

Szef grupy Matchroom już wcześniej zapowiedział, że walka Brytyjczyka z Ukraińcem odbędzie się poza Wyspami Brytyjskimi. Na razie nie wiadomo, gdzie miałoby dojść do takiej konfrontacji.

- Prowadzimy w tej sprawie rozmowy. Zgłasza się do nas wiele krajów i to może być jedyny sposób, żeby te walki odbyły się w najbliższych miesiącach. Musimy jeszcze wszystko uzgodnić z platformą DAZN, ale oni po naszej gali w Arabii Saudyjskiej przekonali się, że nie wszystko musi odbywać się w USA - powiedział Hearn.

Usyk w ostatnim zawodowym występie zadebiutował w królewskiej kategorii wagowej, wygrywając z Chazzem Whiterspoonem. Chisora ostatni raz boksował w październiku, kiedy to pokonał przed czasem Davida Price'a. Poza Wielką Brytanią odbędzie się także walka Anthony Joshua - Kubrat Pulew o trzy mistrzowskie pasy wagi ciężkiej.