Patronat medialny


 


Ponownie opóźnia się powrót na ring Manny'ego Pacquiao (59-7-2, 38 KO). Według najnowszych informacji jedyny w historii boksu czempion ośmiu kategorii wagowych ma swoją kolejną walkę stoczyć 8 lipca na gali organizowanej w Malezji.

Wczesniej mówiło się, że "Pac Man" na ring wróci 23 czerwca. Filipińczyk niedawno rozstał się ze swoim wieloletnim trenerem Freddim Roachem oraz ogłosił zakończenie współpracy z promującą go grupą Top Ranl.

W gronie potencjalnych rywali Pacquiao wymienia przede wszystkim Lucasa Matthysse (39-4, 36 KO), który posiada od stycznia regularny pas WBA wagi półśredniej. Sam Argentyńczyk w przeszłości kilkukrotnie wyrażał chęć boksowania z "Pac Manem".

Filipińczyk niedawno przymierzany był do występu na gali, która odbędzie się 14 kwietnia w Las Vegas. Tam jego przeciwnikiem miał być Mike Alvarado, ale ostatecznie "Pac Man" z tego występu zrezygnował.

Pacquiao ostatni raz boksował w lipcu ubiegłego roku. Pięściarz z Filipin po kontrowersyjnej decyzji sędziów przegrał wtedy na punkty z Jeffem Hornem, tracąc pas WBO wagi półśredniej.