Patronat medialny


 


Rozmowy w sprawie organizacji walki pomiędzy Mannym Pacquiao (62-7-2, 39 KO) i Terencem Crawfordem (37-0, 28 KO) zakończyły się niepowodzeniem. Pojedynek planowany był na 5 czerwca w Abu Zabi, jednak inwestorzy, który mieli finansować to wydarzenie wycofali się.

Promująca Crawforda grupa Top Rank prowadzi z Filipińczykiem rozmowy w tej sprawie od pewnego czasu. Podjęto próbę doprowadzenia do takiego pojedynku już w ubiegłym roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa, pomysł odłożono w czasie.

Filipińczyk po raz ostatni boksował w lipcu 2019 roku. "Pac Man" w tym roku może zakończyć zawodową karierę. Crawford ostatni pojedynek stoczył w listopadzie. Na razie nie wiadomo, kiedy obaj zawodnicy wrócą na ring.

Add a comment

Prezydent MP Promotions Sean Gibbons zaprzeczył, jakoby Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) miał w czerwcu skrzyżować rękawice z Terencem Crawfordem (37-0, 28 KO).

- To jakiś nonsens Boba Aruma i Mike'a Koncza - stwierdził Gibbons, komentując rewelacje dotyczące rzekomego występy "Pacmana".

Ostatnio w kontekście Manny'ego Pacquiao pojawiało się wiele informacji o walkach, które ostatecznie do skutku nie doszły. Mówiło się m.in. o starciach z Ryanem Garcią i Conorem McGregorem. Crawford byłby z pewnością dla Filipińczyka największym sportowym wyzwaniem, a jednocześnie najmniej medialnym rywalem.

Add a comment

Na 15 maja planowana jest walka Manny'ego Pacquiao (62-7-2, 39 KO) z Mikey Garcią (40-1, 30 KO). Niedawno Amerykanin poinformował, że rozmowy z obozem Filipińczyka są bardzo zaawansowane. Pojedynek ma odbyć się w Dubaju.

Do walki tych pięściarzy mogło dojść już w lipcu ubiegłego roku w Arabii Saudyjskiej. Warunki finansowe pojedynku zostały ustalone, jednak pandemia koronawirusa zmusiła do przesunięcia tego wydarzenia w czasie.

33-letni Garcia w lutym ubiegłego roku stoczył pierwszą walkę po podpisaniu kontraktu z grupą Matchroom, wygrywając na punkty z Jessiem Vargasem. Pacquiao ostatni raz boksował w lipcu 2019 roku, a data jego potencjalnego powrotu na ring była przekładana kilkukrotnie.

Filipińczyk w ostatnim czasie był przymierzany m.in. do walki z Conorem McGregorem, Terencem Crawfordem oraz Ryanem Garcią. W mediach pojawiły się ostatnio informacje, że we wrześniu Pacquiao stoczy ostatnią oficjalną walkę w swojej karierze.

Add a comment

W maju może dojść do walki Manny'ego Pacquiao (62-7-2, 39 KO) z Mikey Garcią (40-1, 30 KO). Amerykanin poinformował, że rozmowy z obozem Filipińczyka są bardzo zaawansowane i pojedynek może zostać wkrótce oficjalnie potwierdzony.

- W ciągu najbliższych dni mam otrzymać konkretną datę oraz miejsce walki. Jesteśmy bardzo blisko pojedynku z Mannym. To będzie wielkie wyzwanie - stwierdził Garcia.

Do walki tych pięściarzy miało dojść już w lipcu ubiegłego roku w Arabii Saudyjskiej. Warunki finansowe pojedynku zostały ustalone, jednak pandemia koronawirusa zmusiła do przesunięcia tego wydarzenia w czasie.

33-letni Garcia w lutym ubiegłego roku stoczył pierwszą walkę po podpisaniu kontraktu z grupą Matchroom, wygrywając na punkty z Jessiem Vargasem. Pacquiao ostatni raz boksował w lipcu 2019 roku, a data jego potencjalnego powrotu na ring była przekładana kilkukrotnie. Filipińczyk w ostatnim czasie był przymierzany m.in. do walki z Conorem McGregorem, Terencem Crawfordem oraz Ryanem Garcią.

Add a comment

Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) poinformował w mediach społecznościowych, że rozpoczął przygotowania do powrotu na ring. Filipińczyk jednocześnie zapowiedział, że wkrótce kibice poznają jego dalsze sportowe plany i mają otrzymać "duże wiadomości".

"Pac Man" nie boksował od dwóch lat. W tym czasie m.in. wygasł kontrakt wiążący go z Alem Haymonem oraz projektem Premier Boxing Champions. W ubiegłym roku jedyny w historii boksu czempion ośmiu kategorii wagowych był m.in. łączony z walką z Terencem Crawfordem. Pojedynek mógł odbyć się w Katarze, jednak z powodu pandemii koronawirusa pomysł upadł.

Niedawno pojawiały się nieoficjalne informacje o możliwych walkach Pacquiao z Conorem McGregorem oraz Ryanem Garcią, ale wygląda na to, że obie te koncepcje ostatecznie nie doczekają się realizacji. Filipińczyk z powodu nieaktywności został w styczniu pozbawiony tytułu mistrza WBA wagi półśredniej.

Add a comment

Federacja WBA pozbawiła Manny'ego Pacquiao (62-7-2, 39 KO) tytułu "super czempiona" kategorii półśredniej. Słynny Filipińczyk, który po raz ostatni boksował w lipcu 2019 roku, został uznany za "mistrza w zawieszeniu", zaś na nowego "super mistrza" awansował dotychczasowy mistrz "zwykły" Yordenis Ugas (26-4, 12 KO).

Ponadto WBA zadecydowała o odebraniu "zwykłego" pasa boksującemu w wadze junior ciężkiej Beibutowi Szumenowowi (18-2, 12 KO), nieaktywnemu od lipca 2018 roku. Tytuł po Kazachu "odziedziczył" posiadacz pasa Interim Ryad Mehry (29-1, 24 KO), który w pierwszej obronie będzie musiał zmierzyć się z Yunielem Dorticosem (24-2, 22 KO).

Add a comment

Steve Kim poinformował na Twitterze, że według jego wiedzy planowany na ten rok pojedynek Ryana Garcii (21-0, 18 KO) z Mannym Pacquiao (62-7-2, 39 KO) ma mieć charakter walki pokazowej.

Takie rozwiązanie oznaczałoby, że wynik konfrontacji tymczasowego czempiona WBC wagi lekkiej z mistrzem sześciu kategorii wagowych nie zostałby wpisany do oficjalnych rekordów pięściarzy.

Na wiadomość opublikowaną przez Kima szybko zareagował na Twitterze Gervonta Davis (24-0, 23 KO), z którym chęć skrzyżowania rękawic deklarował ostatnio Garcia. "On ma teraz zrobić pokazówkę z Mannym... Zdecydowanie ze mną boksować już nie chce. Szukam kolejnego rywala." - napisał na Twitterze "Tank".

Add a comment

W sobotę Mike Coppinger z The Athletic poinformował na Twitterze o rozmowach w sprawie organizacji walki pomiędzy Ryanem Garcią (21-0, 18 KO) i Mannym Pacquiao (62-7-2, 39 KO). W niedzielę temat podjął sam Garcia, publikując na swoim Instagramie plakat "zapowiadający" jego starcie z legendarnym Filipińczykiem. 

Poster nie zawiera żadnych logistycznych konkretów - brak na nim daty i miejsca walki. Pojedynek ma jednak swój tytuł - "Od marzeń do rzeczywistości". 

22-letni "tymczasowy" czempion WBC wagi lekkiej swój wpis opatrzył komentarzem: "Sen stał się rzeczywistością, to będzie zaszczyt dzielić ring z Mannym Pacquiao. Zawsze szanowałem twoje ringowe osiągnięcia!"

Add a comment

Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) zapowiedział, że niedługo zamierza zakończyć sportową karierę i skupić się wyłącznie na działaniach politycznych, jednak na brak ofert wciąż nie może narzekać. Jedną z nich jest propozycja walki z Terencem Crawfordem (37-0, 28 KO).

Promująca Amerykanina grupa Top Rank prowadzi z Filipińczykiem rozmowy w tej sprawie od pewnego czasu. Podjęto próbę doprowadzenia do takiego pojedynku jeszcze w tym roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa, pomysł odłożono do wiosny.

Pacquiao za ten występ miałby zarobić 23,5 miliona dolarów. To propozycja Top Rank, która została zaakceptowana przez Filipińczyka. Pojedynek, którego stawką byłyby pasy WBA i WBO wagi półśredniej, miałby się odbyć na gali organizowanej w Katarze w okolicach kwietnia lub maja.

Walką z Pacquiao na zasadach bokserskich jest także zainteresowany Conor McGregor. W gronie potencjalnych rywalki "Pac Mana" cały czas znajduje się również Mikey Garcia.

Add a comment

Jedyny w historii boksu czempion ośmiu kategorii wagowych Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) podpisał kontrakt z grupą menadżerską Paradigm Sports. Rozmowy w tej sprawie trwały od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz zostały sfinalizowane.

Ta sama agencja reprezentuje interesy Conora McGregora, który na początku przyszłego roku na gali organizowanej w Dubaju ma stoczyć z Pacquiao walkę bokserską. Sygnowanie przez Filipińczyka umowy z Paradigm Sports odbierane jest jako nieformalne potwierdzenie pojedynku z Irlandczykiem.

Filipińczyk aktualnie posiada mistrzowski pas WBA w wadze półśredniej. Federacja World Boxing Association już zagroziła, że "Pac Man" straci tytuł jeśli przystąpi do walki z McGregorem. Pacquiao nie zamierza jednak zmieniać planów, ponieważ kolejny rok może być ostatnim w jego sportowej karierze.

McGregor ma już na koncie walkę na zasadach boksu z inną legendą - Floydem Mayweatherem Jr. Irlandczyk wraca na bokserski ring głównie z powodów finansowych. Pacquiao z kolei zapowiedział, że większa część jego wpływów za ten pojedynek zostanie przekazana na walkę z epidemią koronawirusa na terenie Filipin.

Add a comment

Federacja WBA poinformowała, że Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) straci tytuł mistrza świata wagi półśredniej jeśli przystąpi do walki z Conorem McGregorem. Pojedynek ma odbyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku w Dubaju.

Filipińczyk aktualnie posiada status super czempiona World Boxing Association. Jego kolejnym rywalem powinien być Yordenis Ugas, który posiada regularny tytuł WBA. W ostatnim występie "Pac Man" pokonał na punkty Keitha Thurmana. Po tym zwycięstwie Pacquiao zakończył współpracę z Alem Haymonem.

McGregor ma już na koncie walkę na zasadach boksu z inną legendą - Floydem Mayweatherem Jr. Irlandczyk wraca na bokserski ring głównie z powodów finansowych. Pacquiao z kolei zapowiedział, że większa część jego wpływów za ten pojedynek zostanie przekazana na walkę z epidemią koronawirusa na terenie Filipin.

Add a comment