Patronat medialny


 


Wygląda na to, że Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) ponownie wystąpi na gali federacji RIZIN w Japonii. Były mistrz świata pięciu kategorii wagowych w grudniu 2018 roku stoczył pojedynek pokazowany z Tenshinem Nasukawą. Amerykanin znokautował rywala już w pierwszej rundzie.

Tym razem Mayweather także ma wystąpić w walce pokazowej, za którą otrzyma co najmniej kilka milionów dolarów. Wydarzenie ma zostać zorganizowane w Tokio w ostatnich dniach grudnia. "Money" zakomunikował w mediach społecznościowych, że wkrótce uda się do Japonii i podejmie negocjacje w tej sprawie.

Na początku 2020 roku Mayweather zapowiadał, że wróci do ringu i stoczy pierwszą od trzech lat zawodową walkę, jednak na razie te plany nie zostały zrealizowane. Amerykanin celuje w pojedynki z gwiazdami UFC - Khabibem Nurmagomedowem lub rewanż z Conorem McGregorem, z którym boksował już w sierpniu 2017 roku.

Od jakiegoś czasu do sieci trafiają filmy z sali treningowej, na których widać jak Mayweather pracuje nad powrotem do formy. Były pięściarz poinformował również, że zamierza rozpocząć karierę trenera.