Patronat medialny


 


MayweatherFloyd Mayweather, ojciec niepokonanego mistrza świata w pięciu kategoriach wagowych Floyda Mayweathera Jr (41-0, 25 KO) jest przekonany, że w przyszłym roku mimo wszystkich nieporozumień dojdzie do pojedynku jego syna z jedynym w historii boksu czempionem siedmiu wag Mannym Pacquiao (51-3-2, 38 KO). Mayweather Senior uważa, że głównym powodem, dla którego do wyczekiwanej przez cały sportowy świat walki nie dojdzie na jesieni są kwestie finansowe.

- Floyd nie boi się Pacquiao, to wiem na pewno i to jest fakt. Nikt nie może zapominać, że Floyd walczył w tym roku z Mosleyem. Zarobił tyle, że nie musi już walczyć w tym roku. Jakby ktoś zarobił 100 milionów dolarów, to po co ma walczyć za kilka miesięcy ? Do walki z Pacquiao i tak dojdzie, prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku, ale dojdzie, tego jestem pewien - mówi Amerykanin.

Być może pojedynek z Pacquiao będzie oznaczał dla Mayweathera Seniora i Juniora powrót do bokserskiej współpracy w przypadku gdy Roger Mayweather zostanie uznany winnym pobicia na rozprawie, która będzie miała miejsce na początku sierpnia.