Patronat medialny


 


Już tylko tydzień został na potwierdzenie daty oraz miejsca walki o absolutne mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO) i Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Pojedynek o pasy mistrzowskie federacji WBA, WBC, WBO i IBF planowany jest na lipiec.

Termin, który wyznaczyły obozy pięściarzy upływa 12 kwietnia. Eddie Hearn, który promuję Joshuę i bardzo aktywnie prowadzi rozmowy w sprawie lokalizacji walki, jest przekonany, że pod koniec najbliższego tygodnia kibice poznają konkrety.

- Prawda jest taka, że ten termin możemy przedłużyć, jeśli obie strony się na to zgodzą. Rozmowy są bardzo zaawansowane i pod koniec przyszłego tygodnia wszystko powinno być jasne. Zaprezentujemy kilka opcji i postaramy się o najbardziej optymalny wybór - powiedział szef Matchroom Boxing.

Najpoważniejszym kandydatem do organizacji pojedynku dwóch Brytyjczyków jest Arabia Saudyjska, gdzie ponad rok temu odbyła się walka rewanżowa Joshuy z Andym Ruizem Jr. Specjalnie na tę okazję wybudowano stadion, który po kilku tygodniach rozebrano.

Obaj pięściarze rozpoczęli już obozy treningowe przed pierwszą w historii walką o cztery najważniejsze mistrzowskie pasy wagi ciężkiej. Stawką pojedynku będzie także należący do Fury'ego tytuł magazynu "The Ring".