Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


W półfinałowym pojedynku turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej rozegranym na gali w Soczi mistrz IBF Murat Gasijew (26-0, 19 KO) po ringowej wojnie znokautował w dwunastej rundzie czempiona WBA Yuniera Dorticosa (22-1, 11 KO).

Obaj znani z nokautującego uderzenia zawodnicy weszli w walkę bardzo mocno, przy czym początkowo ton rywalizacji nadawał ofensywnie boksujący Kubańczyk, polujący na mocne ciosy w głowę. Cofający się Rosjanin odpowiadał pojedynczymi ale precyzyjnie lokowanymi sierpami i hakami na korpus. Gasijew mimo, że walczył "na wstecznym" w pierwszej fazie boju kilka razy wstrząsnął Dorticosem, który jednak wykazał się granitową szczęką i konsekwentnie nacierał na Rosjanina. 

Obraz walki zmienił się pod koniec piątej odsłony, w której "Iron" mocno zachwiał Dorticosem. Od tego momentu Kubańczyk w swoich atakach stał się znacznie mniej energiczny, a szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę Rosjanina. 

Dorticos mimo kolejnych "bomb" inkasowanych w różnych płaszczyznach na brzuch i głowę dzielnie stawiał opór i starał się nacierać na Gaisjewa aż do dwunastej rundy, w której po raz pierwszy padł na deski po czystym lewym sierpowym. Podopieczny Abela Sancheza nie dał się już pozbierać zamroczonemu Kubańczykowi i zafundował mu kolejne dwa nokdauny - po ostatnim Dorticos osunął między linami, a sędzia ringowy przerwał rywalizację.

Murat Gasijew w finale turnieju WBSS zaplanowanym na 11 maja w Arabii Saudyjskiej skrzyżuje rękawice z posiadaczem pasów WBO i WBC Oleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO).