onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

    
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

 

 

 

17 lutego w hali Manchester Arena w Manchesterze dojdzie do półfinałowego pojedynku turnieju World Boxing Super Series w kategorii super średniej pomiędzy Georgem Grovesem (27-3, 20 KO) i Chrisem Eubankiem Jr (26-1, 20 KO).

Stawką konfrontacji Grovesa z Eubankiem będą oprócz awansu do finału WBSS mistrzowskie pasy federacji WBA i IBO.

Zwycięzca lutowej walki o ostateczny triumf w zawodach o trofeum Muhammada Alego rywalizować będzie z lepszym z pary Callum Smith (23-0, 17 KO) - Juergen Braehmer (49-3, 35 KO).

Mistrz świata WBA wagi junior ciężkiej Yunier Dorticos (22-0, 21 KO) jest pewny siebie przed półfinałowym starciem w turnieju World Boxing Super Series z czempionem IBF Muratem Gasijewem (25-0, 18 KO).

- Pokażę Gasijewowi, jak boksuje prawdziwy mistrz i dam mu walkę, jakiej nigdy nie miał. Chcę odebrać mu jego pas. Innymi słowy: Gasijew będzie moją kolejną ofiarą! - odgraża się niepokonany Kubańczyk, który nie robi sobie nic z opinii kibiców nie dających mu szans na triumf w prestiżowych zawodach o trofeum Muhammada Alego.

- Zauważyłem, że więcej osób stawia na Usyka, Gasijewa i Briedisa, ale udowodnię wszystkim w ringu, że byli w błędzie - przekonuje Dorticos.

Pojedynek Murata Gasijewa z Yunierem Dorticosem odbędzie się prawdopodobnie 20 stycznia w USA lub Rosji. W drugim półfinale turnieju WBSS rękawice skrzyżują Oleksandr Usyk (13-0, 11 KO) i Mairis Briedis (23-0, 18 KO).

W lutym na gali w Rydze, Kijowie lub Chicago dojdzie do półfinałowej walki turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej pomiędzy mistrzem WBO Oleksanrem Usykiem (13-0, 11 KO) i czempionem WBC Mairisem Briedisem (23-0, 18 KO) - poinformował współorganizator WBSS Kalle Sauerland.

Usyk w ćwierćfinale prestiżowych zawodów o trofeum Muhammada Alego zastopował Marco Hucka, zaś Briedis pokonał na punkty Mike'a Pereza.

W drugim półfinale WBSS spotkają się posiadacz pasa IBF Murat Gasijew (25-0, 18 KO) i mistrz WBA Yunier Dorticos (22-0, 21 KO). Walka odbędzie się 20 stycznia w USA lub Rosji.

Firma Compubox opublikowała statystyki ciosów wszystkich czterech ćwierćfinałach turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej.

Liderem rankingu pod względem liczby celnych ciosów na rundę jest Yunier Dorticos, który w zwycięskiej walce z Dimitrijem Kudriasozwem trafiał rywala średnio 26,5 raza w każdym starciu. Najmniej skuteczny okazał się Krzysztof Włodarczyk z 1,3 ciosa na rundę z przegranej potyczki z Muratem Gasijewem.

Kolejne miejsca po Kubańczyku na liście Compubox w kategorii "celne ciosy na rundę" zajęli Oleksandr Usyk (16,7), Mairis Briedis (10,8) i Murat Gasijew (8).

Dorticos może pochwalić się także największą średnią liczbą ciosów w odsłonie zarówno jeśli chodzi o ciosy proste przednią ręką (jabs) - 9,5 jak i pozostałe ciosy mocne (power punches) - 17 oraz najwyższą procentową skutecznością (35,3%).

Statystyki ciosów ćwierćfinałów WBSS (pełna tabela) >>

Prawdopodobnie 20 stycznia dojdzie do półfinałowego pojedynku turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej, w którym rękawice skrzyżują mistrz IBF Murat Gasijew (25-0, 18 KO) i czempion WBA Yunier Dorticos (22-0, 21 KO). Trener Rosjanina Abel Sanchez zdaje sobie sprawę, że jego zawodnik stanie przed dużym wyzwaniem.

- Czeka nas bardzo trudna walka - mówi słynny szkoleniowiec. - Dorticos nie tylko ma mocny cios, ale też jest wychowankiem kubańskiej szkoły boksu, boksował w wielu miejscach na świecie. Mój zawodnik ma tylko 25 walk jako amator i 25 jako profesjonalista. Musimy pracować nad rozwojem nie tylko siły ciosu, ale i innych rzeczy. Myślę że to będzie trudny pojedynek.

- Jeśli o Gasijewa, to oprócz jego siły podoba mi się jego charakter, sposób, w jaki zachowuje się w ringu, on jest zawsze bardzo pewny siebie. Jest silny i choć faktycznie brak mu doświadczenia Dorticosa, jestem pewien, że mu taki wycisk jak nikt wcześniej - przekonuje Abel Sanchez.

Zdaniem bukmacherów nieznacznym faworytem starcia Gasijew - Dortisoc będzie Rosjanin. Kursy wynoszą odpowiednio 1,7 i 2,1.

Jurgen Braehmer (49-3, 35 KO) został ostatnim półfinalistą turnieju World Boxing Super Series w kategorii super półśredniej. W pojedynku ćwierćfinałowym rozegranym w sobotę w Schwerinie Niemiec pokonał jednogłośnie na punkty Amerykanina Roba Branta (22-1, 15 KO).

Braehmer od pierwszej rundy narzucił rywalowi swój styl. Brant starał się atakować i wywierać presję na przeciwniku, ale miał problemy z przedostaniem się przez obronę doświadczonego ex-czempiona, a jego ataki były niedokładne, przez co często był kontrowany. Ostatecznie sędziowie punktowali 119-109, 118-110, 116-112.

Jurgen Braehmer w boju o finał WBSS skrzyżuje rękawice z Callumem Smithem (22-0, 17 KO). Drugą półfinałową parę utworzą  Chris Eubank Jr (26-1, 20 KO) i George Groves (27-3, 20 KO). Walki odbędą się w styczniu i w lutym 2018 roku.

W Schwerinie drugie zawodowe zwycięstwo zanotował brązowy medalista olimpijski kategorii super ciężkiej Filip Hrgovic (2-0, 2 KO). Chorwat już w pierwszej rundzie zastopował Pavla  Soura (6-1, 5 KO). Ponadto były czempion WBA dywizji super średniej Vincent Feigenbutz (27-2, 24 KO) znokautował w jedenastej odsłonie Gastona Alejandro Vegę (27-12-2, 11 KO).

Juergen Braehmer (48-3, 35 KO) i Rob Brant (22-0, 15 KO) zmieścili się w limicie kategorii super średniej przed jutrzejszym ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series. Zwycięzca walki, która będzie miała status eliminatora WBC, w półfinale skrzyżuje rękawice z Callumem Smithem (23-0, 17 KO).

Braehmer - Brant: wideo z ceremonii ważenia >>

Richard Schaeffer, współorganizator World Boxing Super Series, jest podekscytowany półfinałowymi zestawieniami turnieju w wadze junior ciężkiej. Łączny bilans czterech półfinalistów WBSS, z których każdy jest mistrzem świata, to 82 zwycięstwa, 0 porażek, 67 nokautów.

- To będą walki niepokonanych zawodników, czempionów, królów nokautu - cieszy się szef Ringstar Sports. - Obojętnie w jakiej wadze, od najniższej po ciężką, nigdzie nie da się stworzyć lepszych pojedynków. 

- To nie do wiary. To jest idealna kategoria wagowa, perfekcyjne pary, nie mógłbym być bardziej zadowolony - mówi Schaeffer. 

W pierwszym półfinale World Boxing Super Series mistrz IBF Murat Gasijew (25-0, 18 KO) zmierzy się z czempionem WBA Yunierem Dorticosem (22-0, 21 KO). W drugim posiadacz pasa WBO Oleksanr Usyk (13-0, 11 KO) stanie naprzeciw mistrza WBC Mairisa Briedisa (23-0, 18 KO). Walki zaplanowane są na styczeń i luty 2018 roku.

Były mistrz świata wagi półciężkiej Juergen Braehmer (48-3, 35 KO) i niepokonany Rob Brant (22-0, 15 KO) spotkali się dziś na konferencji prasowej w niemieckim Schwerinie przed jutrzejszą walką w turnieju World Boxing Super Series. Pojedynek będzie ostatnim ćwierćfinałem zawodów w limicie 168 funtów.

Mistrz świata IBF wagi junior ciężkiej Murat Gasijew (25-0, 18 KO) dużo sobie obiecuje po unifikacyjnej konfrontacji z czempionem WBA Yunierem Dorticosem (22-0, 21 KO). Starcie pięściarzy będzie jednym z półfinałów turnieju World Boxing Super Series.

- Dorticos to świetny zawodnik, jest niepokonany, myślę, że damy widowiskową walkę - mówi Rosjanin, który w ćwierćfinałowej potyczce WBSS szybko znokautował Krzysztofa Włodarczyka.

- Byłem przygotowany na walkę z Włodarczykiem przez dwanaście rund, jednak pojawiła się szansa na skończenie pojedynku wcześniej, więc ją wykorzystałem - wspomina sobotni bój "Żelazny".

Pojedynek Murata Gasijewa z Yunierem Dorticosem odbędzie się prawdopodobnie 20 stycznia w USA lub Rosji. W drugim ćwierćfinale turnieju WBSS rękawice skrzyżują Oleksandr Usyk (13-0, 11 KO) i Mairis Briedis (23-0, 18 KO).

Po rozegraniu kompletu ćwierćfinałów Oleksandr Usyk (13-0, 11 KO) umocnił się na pozycji faworyta turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej. Kurs na wygraną mistrza WBO w prestiżowych zawodach spadł z 2,0 do 1,5.

Kursy na czempiona IBF Murata Gasijewa (25-0, 18 KO) i posiadacza pasa WBC Mairisa Briedisa (23-0, 18 KO) wzrosły, jednak aktualnie to Rosjaninowi a nie Łotyszowi daje się większe szanse na końcowy triumf w WBSS. Wiktorię ostatniego z półfinalistów mistrza WBA Yuniera Dorticos (22-0, 21 KO) niezmiennie obstawiać można przy przeliczniku 9,0.

Półfinałowe pary World Boxing Super Series w limicie 200 funtów utworzą odpowiednio Usyk i Briedis oraz Gasijew i Dortios. Łączny bilans pozostałych w grze uczestników WBSS to 83-0, 68 KO!

Murat Gasijew (25-0, 18 KO) skomentował w mediach społecznościowych sobotnie zwycięstwo nad Krzysztofem Włodarczykiem (53-4-1, 37 KO) w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series. 

"Dziękuję wszystkim kibicom boksu, bez was nie byłoby takich pięknych gal i walk. Dziękuję wszystkim, którzy kibicowali mi w ostatnim pojedynku. Dla mnie to coś bardzo ważnego, nie tylko słowa. Głęboko wierzę, że dzięki wsparciu innych można osiągnąć wiele. Dziękuję też Krzysztofowi Włodarczykowi. To wielki mistrz i prawdziwy wojownik, mam dla niego wielki szacunek." - napisał Gasijew.

Murat Gasiejw w ćwierćfinale WBSS skrzyżuje rękawice z Kubańczykiem Yunierem Dorticosem (22-0, 21 KO). Pojedynek odbędzie się prawdopodobnie 20 stycznia.

Efektowne zwycięstwo Murata Gasijewa (25-0, 18 KO) nad Krzysztofem Włodarczykiem nie zrobiło większego wrażenia na Yunierze Dorticosie (22-0, 21 KO), który spotka się z Rosjaninem w półfinałowym boju turnieju World Boxing Super Series.

- Chciałem, żeby Gasijew wygrał, teraz pozna prawdziwą siłę w konfrontacji ze mną. Jego dzisiejszy rywal najlepsze lata ma już za sobą - podsumował występ "Żelaznego" niepokonany Kubańczyk.

- Jestem gotów pokazać Gasijewowi, jak boksuje prawdziwy mistrz, to będzie dla niego wyzwanie, z jakim się jeszcze nigdy nie spotkał. Chcę odebrać mu jego pas, wyjdę do ringu i zniszczę Gasijewa! - oświadczył pewny siebie Dorticos. 

Stawką boju Murata Gasijewa z Yunierem Dorticosem będą pasy IBF i WBA kategorii junior ciężkiej. Walka odbędzie się prawdopodobnie 20 stycznia.

Murat Gasijew (25-0, 18 KO) w ostatnim czasie przebojem wdarł się do ścisłej czołówki wagi junior ciężkiej, pokonując na punkty Denisa Lebiediewa i szybko nokautując Krzysztofa Włodarczyka. Potężnie bijący Rosjanin nie ukrywa, że jego ambicje sięgają znacznie wyżej i w dalszej perspektywie myśli o królewskiej dywizji.

- Najpierw chciałbym zunifikować pasy w junior ciężkiej a potem mogę przejść do kategorii ciężkiej. Teraz myślę jednak tylko o turnieju, potem zobaczymy, co się wydarzy - powiedział "Żelazny" po wygranej nad Włodarczykiem w ćwierćfinale Wolrd Boxing Super Series.

Murat Gasijew w półfinale WBSS spotka się z inną wschodzącą gwiazdą wagi cruiser - Yunierem Dorticosem (22-0, 21 KO). Walka odbędzie się prawdopodobnie 20 stycznia.

Prawdopodobnie 20 stycznia dojdzie do półfinałowej walki turnieju WBSS w kategorii junior ciężkiej, w którym zmierzą się mistrz IBF Murat Gasijew (25-0, 18 KO) i czempion WBA Yunier Dorticos (22-0, 21 KO).

Jak zdradził w rozmowie z agencją R-Sport menadżer Gasijewa Aleksiej Wasiliew, rozpatrywane są aktualnie dwie lokalizacje pojedynku - Stany Zjednoczone i Rosja.

Murat Gasijew w drodze do półfinału World Boxing Super Series znokautował Krzysztofa Włodarczyka. Yunier Dorticos w swoim ćwierćfinałowym starcie zastopował Dimitrija Kudriaszowa.

George Groves (27-3, 20 KO) jest pełen optymizmu przed półfinałowym pojedynkiem turnieju World Boxing Super Series w wadze super średniej, w którym zmierzy się z Chrisem Eubankiem Jr (26-1, 20 KO). Brytyjczyk dobrze ocenia swój zwycięski występ przeciw Jamiemu Coxowi, którego zastopował w w czwartej rundzie efektownym uderzeniem na korpus.

- Wiem, że jeśli zaboksuję jak z Coxem, to Eubank będzie bez szans. Eubank co prawda rozwinął się w ostatnich latach, ale nigdy nie walczył z kimś na moim poziomie - twierdzi czempion WBA.

Póki co bukmacherzy nie podzielają jednak pewności siebie Grovesa i jako faworyta turnieju WBSS widzą jego półfinałowego oponenta. "Świętego Jerzego" w bukmacherskim rankingu wyprzedza jeszcze Callum Smith (23-0, 17 KO).

Chris Eubank Jr zastąpił Calluma Smitha w roli faworyta turnieju Wolrd Boxing Super Series w kategorii super średniej. 

Aktualnie kurs na wiktorię Eubanka Jr, który w ćwierćfinale znokautował Avni Yildirima, wynosi 2,5. Triumf Smitha, który w pierwszej rundzie WBSS pokonał na punkty Erika Skoglunda, obstawiać można przy przeliczniku 3,0.

Kursy na zwycięstwo w turnieju WBSS w wadze super średniej: Chris Eubank Jr - 2,5, Callum Smith - 3,0, George Groves - 3,5, Jurgen Braehwm - 41,0, Rob Brant - 51,0.

Już w pierwszej walce odpadł z turnieju WBSS Dimitrij Kudriaszow (21-2, 21 KO). Potężnie bijący Rosjanin został szybko znokautowany przez Yuniera Dorticosa (22-0, 21 KO) i teraz zmaganiom najlepszych junior ciężkich globu przygląda się jako kibic. Kudriaszow liczy, że jego porażkę pomści w półfinale zawodów Murat Gasijew (24-0, 17 KO), który jednak najpierw będzie musiał pokonać 21 października Krzysztofa Włodarczyka (53-3-1, 37 KO).

- Ten turniej ma dwóch faworytów - Murata Gasijewa i Oleksandra Usyka - ocenia "Rosyjski Młot". - Ja będę trzymał kciuki za Gasijewa, to mój rodak, dobrze się znamy. Co do mojej walki z Dorticosem to wygrał ją ten, który pierwszy mocno trafił. Myślę, że Murat bez problemu pokona Dorticosa, jeśli przejdzie wcześniej Włodarczyka.

Kudriaszow mimo bolesnej przegranej zapewnia, że jego zapał do boksu nie osłąbł - Nie ma czasu na smucenie się, trzeba się brać do roboty! - mówi pięściarz grupy Mir Boksa.

Kup bilety na galę Newark, zobacz Diablo - Gasijew, Masternak - Bujaj, Sulęcki - Culcay >>
Bilety w specjalnych cenach: Music Planet, Greenpoint, tel. 917-849-9796

W pojedynku wieczoru gali w Londynie mistrz świata WBA wago super średniej George Groves (27-3, 20 KO) znokautował w czwartej rundzie Jamiego Coxa (24-1, 13 KO). Walka była ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series.

Konfrontacja dwóch Brytyjczyków była bardzo zacięta od pierwszego gongu - rywale nie szczędzili sobie wymian mocnych ciosów, z których jednak częściej zwycięsko wychodził silniejszy fizycznie Groves. Rozstrzygającą akcję "Święty" przeprowadził w czwartej odsłonie, posyłając przeciwnika na deski potężnym uderzeniem na korpus. Niepokonany do soboty Cox po trafieniu rywala dał się wyliczyć do dziesięciu.

George Groves w półfinale tunieju WBSS skrzyżuje rękawice z Chrisem Eubankiem Jr (26-1, 20 KO), który tydzień temu zastopował Avni Yildirima. 

Witalij Kliczko spodziewa się ciekawej konfrontacji w półfinale turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej, w którym rękawice skrzyżują mistrz WBO Oleksandr Usyk (13-0, 11 KO) i czempion WBC Mairis Briedis (23-0, 18 KO). Legendarny Ukrainiec jest jednym z promotorów Usyka, a Briedisa zna doskonale z wielu sesji sparingowych.

- Miałem już okazję pogratulować Mairisowi wspaniałej walki [z Mikem Perezem]. On jest świetnym sportowcem i miłym człowiekiem. Usyk musi wykorzystać swoją szybkość i umiejętność boksowania na dystans, by wygrać. Briedis był jednym z moich najtrudniejszych sparingpartnerów. Jest szybki, trzyma cios i sam potrafi bardzo mocno uderzyć - analizuje "Dr Żelazna Pięść".

Obecnie wyraźnym faworytem bukmacherów w starciu Usyka z Briedisem jest Ukrainiec, na zwycięstwo którego kurs wynosi 1,2.


Najnowsze komentarze