Patronat medialny


 


Mateusz Masternak (42-5, 28 KO) skomentował w mediach społecznościowych przebieg finałowego pojedynku turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej, w którym Mairis Briedis (27-1, 19 KO) pokonał na punkty Yuniela Dorticosa (24-2, 22 KO). "Master", który w ćwierćfinale zawodów został wyeliminowany po zaciętym boju przez Kubańczyka, nie był zachwycony postawą swojego byłego rywala. 

- Prestiż i status walki Briedisa z Dorticosem był bardzo wysoki, natomiast już poziom sportowy był bardzo słaby. Łotysz był w tym pojedynku minimalnie lepszy, natomiast Dorticos nie postawił zbyt wysoko poprzeczki - nie było lewej ręki, nie było żadnej agresji, niskie tempo i powolność - ocenił były mistrz Europy. - Nie wiem, na ile wpłynęło na niego zbijanie wagi czy też po prostu nie zdążył zaaklimatyzować się w Europie? Jedno jest pewne, to nie był ten Dorticos, z którym w ringu spotkałem się ja. W ringu ze mną był przede wszystkim agresywny, zadawał dużo serii, dużo pracował lewą ręką, często przyspieszał.

- Trzeba przyznać, że Briedis dobrze poruszał się na nogach, co utrudniało zadanie Dorticosowi. Dwa razy wstrząsnął Kubańczykiem - prawym podbródkiem i prawym, ale na dystansie 12-tu rund jest to bardzo niewiele. Walka, moim zdaniem, bardzo nudna, stojąca na niskim poziomie sportowym. Porównując ją z pojedynkiem finałowym poprzedniej serii, gdzie w ringu spotkali się Usyk z Gassijewem, to tam mogliśmy zobaczyć kunszt bokserski, tu tego zupełnie nie było. Miałem wrażenie, że każdy z nich cieszył się już tym, że doszedł do finału i na samą walkę zabrakło wigoru. Największym farciarzem jest tu zdecydowanie Briedis - ponieważ, według mnie, pierwszej walki z Gevorem nie wygrał, druga walka z Krzyśkiem i paskudny faul i niesłuszne jej zakończenie, trzecia ostatnia walka bez historii, a jest Mistrzem Świata i Zwycięzcą tak prestiżowego turnieju. Jednym słowem człowiek w czepku urodzony... choć być może, dyspozycja Briedisa była słabsza, bo nie jest już tym samym pięściarzem po walce z Usykiem. A może to Dorticos nie jest tym samym pięściarzem po walce ze mną - dodał Masternak, który kilkanaście dni temu zadeklarował, że chciałby skrzyżować rękawice z łotewskim czempionem.

Add a comment

Mairis Briedis (27-1, 19 KO) został zwycięzcą drugiej edycji turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej, pokonując w finale na punkty Yuniela Dorticosa (24-2, 22 KO).

Walka mimo niejednogłośnego werdyktu była jednostronnym widowiskiem przebiegającym pod dyktando Łotysza, który szybko rozszyfrował schematycznie boksującego rywala, polującego przede wszystkim na mocne uderzenie z prawej ręki. 

Briedis w boju z Dorticosem walczył czysto, rzadko uciekał się do klinczów, bazował przede wszystkim na dużej wszechstronności i refleksie. Kubańczyk do ostatniego gongu starał się o nokaut, jednak był zbyt przewidywalny dla sprytnego rywala i walka zakończyła się po dwunastu rundach. 

Ostatecznie sędziowie punktowali 114-114 i dwa razy 117-111 dla Briedisa, który tym samym zdobył mistrzowskie pasy federacji IBF i magazynu The Ring oraz trofeum Muhammada Alego.

Add a comment

Leszek Jankowiak o Zimnochu i walce Adamek - Molina

Czołowy polski sędzia bokserski Leszek Jankowiak poprowadzi w ringu finałowy pojedynek turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej, w którym zmierzą się dziś w Monachium Mairis Briedis (26-1, 19 KO) i Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO).

Na punkty walkę oceniać będą: Niemiec Joerg Milke, Włoch Matteo Montella i Szwed Mikael Hook. Transmisja ze starcia Briedis - Dorticos od godz. 22.00 w TVP Sport, na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Add a comment

Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO) i Mairis Briedis (26-1, 19 KO) zmieścili się w limicie kategorii junior ciężkiej przed sobotnim finałem turnieju WBSS na gali w Monachium. Kubańsko-łotewską konfrontację poprzedzi jutro starcie o pas IBF European wagi średniej z udziałem Robarta Talarka (24-13-3, 16 KO) i Denisa Radovana (13-0-1, 6 KO). Transmisja w TVP Sport, na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.  Poniżej wideo z całej ceremonii ważenia.

Add a comment

W sobotę na gali w Monachium w finałowej walce turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej zmierzą się Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO) i Mairis Briedis (26-1, 19 KO). Dziś obaj pięściarze stanęli twarzą w twarz na konferencji prasowej.

Add a comment

Na godz. 23.15 zaplanowano pierwszy gong sobotniego finału turnieju WBSS wagi junior ciężkiej, w którym zmierzą się Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO) i Mairis Briedis (26-1, 19 KO). Transmisję z hitowego pojedynku przeprowadzi TVP Sport.

Stracie Dorticos - Briedis poprzedzi bój o pas IBF European kategorii średniej pomiędzy Robertem Talarkiem (24-13-3, 16 KO) i Denisem Radovanem (13-0-1, 6 KO). Występ zawodnika Babilon Promotion pokazany zostanie jednak w TVP Sport z odtworzenia, bo czasowo pokrywał się będzie z galą w Częstochowie na której Robert Parzęczewski (25-1, 16 KO) rywalizował będzie z Sherzodem Khusanovem (21-1-1, 9 KO).

Całą finałową galę WBSS - w tym walkę Talarek - Radovan - oglądać będzie można na żywo na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Add a comment

Internetowa witryna magazynu "The Ring" opublikowała wyniki ankiety przeprowadzonej wśród dziennikarzy i ekspertów bokserskich dotyczącej prognozowanego wyniku turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej, w którym zmierzą się Mairis Briedis (26-1, 19 KO) i Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO). 

Zdecydowana większość uczestników sondy postawiła na wygraną Briedisa. Łotysza w roli zdobywcy trofeum Muhammada Alego widziało 14 ekspertów, zaś wiktorię Kubańczyka wytypowało 7.

Stawką konfrontacji Bridisa z Dorticosem będą mistrzowskie pasy "The Ring" i federacji IBF. Transmisja w sobotni wieczór w TVP Sport.

Add a comment

Yunierl Dorticos (24-1, 22 KO) przyleciał wczoraj z Miami do Monachium, gdzie w sobotę w finale turnieju WBSS wagi junior ciężkiej zmierzy się z Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO).

- Podróż przebiegła gładko, nie mogę się już doczekać sobotniego wieczoru! Mogę boksować w każdym miejscu na Ziemi, uwielbiam to! - oświadczył Kubańczyk po przybyciu do Niemiec.

- Jestem dumny, że mogę boksować o trofeum nazwane imieniem Muhammada Alego. Zdobędę je i zadedykuję to właśnie jemu. Chcę przejść do historii - dodał "Dr KO".

Stawką starcia Dorticosa z Briedisem będą mistrzowskie pasy magazynu The Ring i federacji IBF. Transmisja w TVP Sport.

Add a comment

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa zaplanowany na 16 maja w Rydze finał turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej z udziałem Mairisa Briedisa (26-1, 19 KO) i Yuniela Dorticosa (24-1, 22 KO) został ostatecznie odwołany. 

Nowa data pojedynku, który pierwotnie odbyć miał się 21 marca, nie została jeszcze ogłoszona. "Naszym priorytetem jest ochrona zdrowia i bezpieczeństwa pięściarzy, kibiców, sędziów i całej ekipy zaangażowanej w projekt WBSS. Kolejne informacje podawana będą w miarę rozwoju sytuacji." - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Add a comment

Mimo trwającej pandemii koronawirusa organizatorzy finału turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej z udziałem Mairisa Briedisa (26-1, 19 KO) i Yuniela Dorticosa (24-1, 22 KO) nie zamierzają na razie odwoływać imprezy zaplanowanej na 16 maja w Rydze.

Jeden z promotorów World Boxing Supr Series Kalle Sauerland w rozmowie z ESPN oświadczył, że aktualnie sprawa wielkiego finału jest analizowana, a konkretnych komunikatów należy spodziewać się po świętach wielkanocnych. 

Według oficjalnych danych na zamieszkałej przez 2 miliony osób Łotwie do tej pory zarejestrowano 589 przypadków zarażenia wirusem Covid-19 (zmarły 3 osoby).

Add a comment

21 marca w Rydze w finałowej walce turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej Mairis Briedis (26-1, 19 KO) zmierzy się z Yunielem Dorticosem (24-1, 22 KO). Zdaniem Andrew Tabitiego, który prestiżowych zawodów został wyeliminowany w półfinale przez Dorticosa, zdecydowanym faworytem zbliżającej się konfrontacji będzie Łotysz. 

- Według mnie walka potrwa pełen dystans i wygra ją jednogłośnie Briedis. Dorticos może liczyć tylko na pojedynczy cios. Dorticos pewnie będzie chciał być agresywny, a Briedis musi się trzymać swojego planu. Ja obu życzę powodzenia - mówi Tabiti.

W Polsce bezpośrednią transmisję z finałowej gali World Boxing Super Series w Rydze przeprowadzi TVP Sport.

Add a comment

TVP Sport przeprowadzi bezpośrednią transmisję z zaplanowanego na 21 marca w Rydze turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej pomiędzy Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO) i Yunielem Dorticosem (24-1, 22 KO).

Briedis do finału zawodów o puchar Muhammada Alego awansował, pokonując najpierw Noela Gevora, a potem Krzysztofa Głowackiego. Pierwsze zwycięstwo było mocno dyskusyjne, zaś okoliczności drugiego były na tyle kontrowersyjne, że federacja WBO nakazała Łotyszowi ponowną konfrontację z Polakiem (Briedis odmówił, przez co stracił mistrzowski pas). Dorticosowi drogę do marcowego boju otworzyły punktowa wygrana z Mateuszem Masternakiem i nokaut na Andrew Tabitim. 

Stawką pojedynku Briedis - Dorticos będą należący do Kubańczyka tytuł federacji IBF i wakujący pas magazynu "The Ring".

Add a comment

Mairis Briedis (26-1, 19 KO) i Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO) wzięli dziś udział w konferencji prasowej przed finałem turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej. Pojedynek którego stawką będą oprócz trofeum Muhammada Alego pasy federacji IBF i magazynu The Ring, odbędzie się w Rydze 31 marca.

Add a comment

7 listopada na gali organizowanej w Tokio dojdzie do walki pomiędzy Naoyą Inoue (18-0, 16 KO) i Nonito Donairem (40-5, 26 KO). Pojedynek będzie finałem turnieju World Boxing Super Series w wadze koguciej. Dziś pięściarze spotkali się na finałowej konferencji prasowej.

Add a comment

W sobotę w Londynie dojdzie do walki finałowej turnieju World Boxing Super Series wagi super lekkiej pomiędzy Regisem Prograis (24-0, 20 KO) i Joshem Taylorem (15-0, 12 KO). Stawką pojedynku będą tytuły mistrza świata WBA, IBF, WBC Diamond oraz pas "The Ring". W półfinałach Prograis wygrał przed czasem z Kirylem Relikhem, zaś Taylor pokonał na punkty Iwana Baranczyka. Pięściarze pokazali się na otwartym treningu przed sobotnim wydarzeniem.

Add a comment

Marek Szkolnikowski nie krył swojego oburzenia rozstrzygnięciem półfinałowej walki turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej z udziałem Krzysztofa Głowackiego (33-2, 19 KO) i Mairisa Briedisa (26-1, 19 KO). Dziś szef TVP Sport wrócił do sprawy na Twitterze.

"Kiedy składałem protest do WBSS w sprawie wałka w Rydze to dużo fachowców wyśmiewało TVP Sport, że nic nie znaczymy. Okazuje się jednak, że za ostatnie trzy gale organizatorzy zwrócą nam kasę! Na pewno nie pokażemy dwóch następnych gal, Dorticos-Briedis mnie kusi.." - napisał Szkolnikowski.

Kwestię ewidentnie skrzywdzonego w półfinale Głowackiego rozpatrują aktualnie władze federacji WBO. W wyniku stanowczego działania swojego promotora Andrzeja Wasilewskiego "Główka" prawdopodobnie wkrótce otrzyma kolejną mistrzowską szansę.

Add a comment