onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Niewykluczone, że kibice zobaczą w ringu jeszcze raz byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka (53-6, 31 KO). "Góral" rozważa stoczenie pożegnalnej walki, ale na razie nie podjął decyzji w tej sprawie.

- W przyszłym roku będziemy mieli 20-lecie kariery zawodowej Tomka, jest perspektywa stoczenia walki numer 60. Tomek odpowiedział: „Myślę”. Okaże się, czy pożegna się w 8-rundowej walce ze średnim rywalem czy wejdzie na ring, aby powiedzieć „dziękuję” w garniturze - powiedział Mateusz Borek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

42-letni Adamek ostatni raz boksował w październiku. Polak został znokautowany w drugiej rundzie przez Amerykanina Jarrella Millera na gali organizowanej w Chicago. Dla "Górala" była to pierwsza porażka od kwietnia 2016 roku, kiedy to pokonał go Eric Molina. 

- Tomek przez wiele lat reprezentował Polskę, ma wielu przyjaciół. Chciałbym, aby podczas jednej z gal mógł się z nimi pożegnać. Nie wiem, czy ja będę jej organizatorem, czy porozumiałbym się z którymś promotorem - stwierdził Borek.

Adamek na zawodowych ringach boksuje marca 1999 roku. Po październikowej porażce z Millerem pięściarz skłaniał się do zakończenia kariery, jednak definitywnych deklaracji z jego strony nie było.

Komentarze   

#21 Monstar 2018-12-19 05:14
Cytuję mrocznapuma:
Adamek z Borkiem poczuli przypływ gotówki z kazdej gali PBN z udziałem Gòrala i teraz chcą do tego wrócić walka pożegnalna moze Tomek dalej sie skusi itp

borek nie ma kim ludzi na gale przyciagac. Na nadchodzacej gali w walce wieczoru jest smieszny arab, reszta to wyciagniete z zaswiatow szkielety Chudeckiego, Jonaka i inne turbo-skorpiony -cieslaki - ktore robia "wielki powrot'.
#22 MrCrowley 2018-12-19 06:41
Ja jestem za tym, żeby Adamek zakończył karierę zwycięstwem.
Niech poskłada przed czasem Zimnocha, zrobi sobie parzysty, okrągły rekord, podziękuję kibicom i odejdzie na zasłużoną emeryturę, z której mam nadzieję już nikt go nie ściągnie.
#23 juliuszzz 2018-12-19 09:33
Moim zdaniem powinien wziąść średnio wymagającego przeciwnika na przetarcie i zobaczyć, czy jest ciągle ten ogień. Jak będzie prędkość, to może za 2-3 walki znowu będzie mógł walczyć o najwyższe cele, bo jak będzie szybki to pokona każdego.
;)
#24 warszawiak 2018-12-19 10:17
Cytuję juliuszzz:
Moim zdaniem powinien wziąść średnio wymagającego przeciwnika na przetarcie i zobaczyć, czy jest ciągle ten ogień. Jak będzie prędkość, to może za 2-3 walki znowu będzie mógł walczyć o najwyższe cele, bo jak będzie szybki to pokona każdego.
;)

Perfekcyjny plan. Zresztą możemy sobie gadać, ale weryfikacja będzie w ringu.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze