onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

    
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

 

 

 Adam Kowancki (16-0, 13 KO) zdradził w rozmowie z "Super Expressem", że w listopadzie wyleci do Rosji na sparingi z Aleksandrem Powietkinem (32-1, 23 KO).

Mający w swoim dorobku pas WBA Regular wagi ciężkiej Powietkin między liny powróci 15 grudnia pojedynkiem na gali w Jekaterynburgu. Nazwisko rywala Rosjanina nie jest jeszcze znane. 

Niepokonany na zawodowym ringu Adam Kownacki w swoim ostatnim występie pokonał przed czasem Artura Szpilkę. Dzięki wygranej "Babyface" awansował do pierwszej dziesiątki rankingu królewskiej dywizji telewizji ESPN.

18 listopada na gali w Częstochowie na ring wróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek. Rywalem "Górala" będzie Fred Kassi. Do tego pojedynku Adamek po raz kolejny przygotowuje się w Łomnicy.

 

Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) i Adam Balski (10-0, 8 KO) wspólnie szykują się w Osadzie Śnieżka do zaplanowanej na 18 listopada gali w Częstochowie. Nad formą pięściarzy czuwają Gus Curren i Jakub Chycki. Listopadowym rywalem Adamka będzie Fred Kassi (18-6-1, 10 KO).

- Trzeba będzie trzymać go na dystans i bić lewym prostym - mówi Tomasz Adamek (51-5, 30 KO), który wróci na ring 18 listopada na gali w Częstochowie. Rywalem byłego mistrza świata wagi półciężkiej i junior ciężkiej będzie Fred Kassi (18-6-1, 10 KO).

- Mój trener powiedział, że walka z Kassim na pewno ładna dla kibica, ponieważ Kassi podchodzi blisko nogami, lubi się bić, a wiadomo, że widowisko jest naważniejsze - tłumaczy "Góral".

40-letni Adamek w czerwcu wrócił na ring po ponad rocznej przerwie. W ostatnim występie pięściarz z Gilowic wygrał na punkty z Solomonem Haumono.

- Trzeba będzie uważać, bo Kassi idzie do przodu, ale lubi czekać na ruch rywala i kontrować. Będę musiał być czujny i trafiać go lewym prostym. Najważniejsza będzie jednak moja dyspozycja, bo wszyscy wiedzą, że szybki Adamek wygra z każdym - zapowiada były czempion dwóch kategorii wagowych.

Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) wraca do ringu! Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych po bardzo dobrym występie na gali Polsat Boxing Night i wypunktowaniu Solomona Haumono tym razem zmierzy się z niewygodnym Fredem Kassim (18-6-1, 10 KO) 18 listopada na gali w Częstochowie.

Adamek od 1 października rozpoczął kolejny obóz w Osadzie Śnieżka - w raz z Jakubem Chyckim oraz trenerem Gusem Currenem. W pewnym momencie wydawało się, że bardzo możliwa jest jego walka z Dereckiem Chisorą, lecz ostatecznie taka opcja na razie jest nieaktualna. 

- Mam nadzieję, że będzie to ringowa wojna! Wierzę z całego serca, że zasłużę na jeszcze jedną wielką walkę - powiedział Adamek.

Kassi ostatnią walkę stoczył ponad rok temu, przegrywając przez techniczny nokaut z Jarrellem Millerem. Wcześniej Kameruńczyk poniósł także porażkę w pojedynku z Hughie Furym.

Mateusz Borek zdradził w rozmowie z polsatsport.pl, że nie wyklucza w przyszłości występu Tomasza Adamka (51-5, 30 KO) na gali KSW. Szef MB Promotions zaznaczył jednak, iż ten pomysł nie oznaczałby dla "Górala" konieczności zmiany dyscypliny sportowej. 

- Walka na pewno nie odbyłaby się w formule MMA. W grę wchodzi tylko i wyłącznie boks - tłumaczy Borek. - Nie wiem, czy walka toczyłaby się w klatce czy na ringu, ale na pewno na zasadach pięściarskich. Pomysł zbliżony do tego, co mogliśmy obserwować podczas walki Conora McGregora z Floydem Mayweatherem w Las Vegas. Maciej [Kawulski] ma już pewną koncepcję, a ja jej wysłuchałem w skupieniu. Darzę go ogromną sympatią, a on naprawdę wie w jaki sposób wypromować wydarzenie i jak je sprzedać.

Póki co jednak Tomasza Adamka obejrzeć będzie można w ringu bokserskim. Były mistrz świata wag półciężkiej i junior ciężkiej ma stoczyć walkę pod koniec roku na gali w Niemczech lub Wielkiej Brytanii. "Góral" w swoim ostatnim występie pokonał na punkty Solomona Haumono.

Pojedynkiem poza granicami Polski powróci między liny Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) - potwierdził w rozmowie z Ryszardem Opiatowskim współpracujący z byłym mistrzem wag półciężkiej i junior ciężkiej Mateusz Borek.

- Szykuję Tomkowi starcie poza Polską. Może w Niemczech, może w Anglii. Chciałbym, żeby jego rywalem był solidny pięściarz. A wiosną planuję zrobić z udziałem "Górala" dużą walkę - powiedział dziennikarz Polsatu Sport i szef grupy MB Promotions. 

Adamek po raz ostatni boksował w czerwcu na gali Polsat Boxing Night, pokonując na punkty Solomona Haumono. Popularny "Góral" w październiku, ma przylecieć do Polski, by w Osadzie Śnieżka pod okiem Gusa Currena i Jakuba Chyckiego budować formę na kolejny występ.

Mateusz Borek zdradził na Twitterze, że za niespełna trzy tygodnie swoje kolejne zgrupowanie w Łomnicy rozpocznie Tomasz Adamek (51-5, 30 KO). Dziennikarz Polsatu Sport a od niedawna także promotor bokserski zasugerował także, że w związku z planami organizacji w grudniu starcia Artura Szpilki z Krzysztofem Zimnochem, "Góral" nie zaboksuje w najbliższym czasie w Polsce. 

- 1 października w Osadzie Śnieżka Tomasz Adamek ma planowo rozpocząć swój kolejny obóz. Z Jakubem Chyckim , Gusem Currenem i na 99% z Adamem Kownackim - napisał Borek, dodając później: - Nie będzie dwóch gal w PPV [do końca roku - red.]. Walka dekady już została przecież ogłoszona. My zaboksujemy gdzieś rankingowo. Europa lub USA. A duża walka wiosną.

Tomasz Adamek swój ostatni pojedynek stoczył w czerwcu na gali Polsat Boxing Night 7 w Gdańsku. "Góral" pokonał na punkty Solomona Haumono, udanie wracając na ring po porażce z Erikiem Moliną.

Po medialnym sukcesie walki Floyda Mayweathera Jr z czempionem UFC Conorem McGregorem powrócił temat ewentualnego pojedynku czołowego polskiego zawodnika mieszanych sztuk walki Jana Błachowicza z Tomaszem Adamkiem (51-5, 30 KO). Robert Złotkowski, były bokser zawodowy a obecnie trener wielu zawodników MMA, jest przekonany, że Błachowicz mógłby rywalizować w szermierce na pięści z krajową czołówką.

-  Jestem jak najbardziej za tym, żeby Jan Błachowicz skonfrontował się z którymś z polskich pięściarzy. Czemu nie!? Zróbmy show w Polsce! Janek ma dobrą stójkę, należałoby jeszcze popracować, nabrać kocich ruchów i kto wie? Jest naprawdę silnym facetem, który potrafi mocno uderzyć i dać dobrą walkę - powiedział szkoleniowiec współpracujący m.in. z Mariuszem Pudzianowskim, Damianem Janikowskim czy Popkiem.

Jan Błachowicz, znany wcześniej ze startów na galach KSW, walczy aktualnie dla federacji UFC. Fighter z Cieszyna mierzy 188 cm i waży około 93 kg - mógłby więc stanąć do walki zarówno za zawodnikiem kategorii ciężkiej jak i junior ciężkiej.

Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) poinformował w mediach społecznościowych, że rozpoczął przygotowania do kolejnej zawodowej walki. Szczegóły tego występu nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Mieszkający na co dzień w New Jersey polski pięściarz udał się na Florydę, gdzie wspólnie z trenerem Gusem Currenem, będzie budował formę. To będzie drugi wspólny obóz przygotowawczy tego duetu.

"Góral" w czerwcu wrócił na ring po ponad rocznej przerwie. Na gali w Gdańsku Adamek bez problemów wypunktował Solomona Haumono.


Najnowsze komentarze