Patronat medialny


 


W sobotę na gali Knockout Boxing Night 12 w Suwałkach przed największym testem na zawodowych ringach stanie Przemysław Zyśk (13-0, 4 KO), który skrzyżuje rękawice z Tomim Silvennoinenem (9-1, 5 KO). Pięściarz z Finlandii to młodzieżowy mistrz WBC, ale także oficjalny pretendent do tytułu mistrza Unii Europejskiej wagi super półśredniej.

- Taki rywal to dodatkowa motywacja. Nie lekceważę nikogo, ale teraz wiem, że przeciwnik nie przyjeżdża po prostu przeboksować. On będzie chciał mnie pokonać i z pewnością będzie to wyzwanie. Czekałem jednak na taki pojedynek i jestem wdzięczny promotorowi, że do niego doprowadził - mówi "Ostrołęcki Taran".

Polak w przypadku wygranej może otworzyć sobie drogę do walk o ważne europejskie tytuły. Pięściarz grupy KnockOut Promotions na zwycięstwo będzie musiał ciężko zapracować, a Silvennoinen przekonuje w mediach społecznościowych, że do Polski przyjedzie w znakomitej dyspozycji.

- Na początku kariery każdy zawodnik buduje rekord i zdobywa doświadczenie. Potem przychodzi czas na walki, które faktycznie coś dają i to jest taka szansa. Jestem ogromnie zmotywowany, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Wiem, że to będzie duży przeskok względem poprzednich rywali, ale ja też chcę pokazać, że się rozwijam - przekonuje podopieczny trenera Fiodora Łapina.

Zyśk w sobotę postara się także przełamać fiński koszmar polskich pięściarzy. W marcu Fin Robert Helenius niespodziewanie znokautował Adama Kownackiego. Pod koniec lipca Michał Syrowatka przegrał wysoko na punkty z niepokonanym Finem Oskarim Metzem. Zyśk ma szansę zakończyć złą passę Biało-czerwonych w starciu z nordyckimi rywalami.

- Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby zakończyć to pasmo porażek. To też daje mi motywację, ale przede wszystkim cieszę się, że sportowo jest to zupełnie inny rywal, niż wcześniej. Wiem, że mam jeszcze mnóśtwo rzeczy do poprawek, ale ja już nie mam czasu. Chcę walk wyjazdowych i pojedynków z wymagającymi przeciwnikami. Nie boję się wyzwań i wierzę, że teraz moja kariera nabierze tempa - podsumowuje Zyśk.

Główną atrakcją gali KBN 12 będzie powrót na ring niedawnego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi średniej Macieja Sulęckiego, którego czeka pojedynek z Sashą Yengoyanem. Podczas gali w Suwałkach kibice zobaczą między linami także Mateusza Tryca, który skrzyżuje rękawice ze Sladanem Janjaninem. Kolejne zawodowe pojedynki stoczą również niepokonani Kamil Bednarek oraz Denis Krotiuk.

Kup bilety na galę KnockOut Boxing Night 12 w Suwałkach!