Patronat medialny


 


26 września na gali Polsat Boxing Night w Łodzi Przemysława Saleta (44-7, 22 KO) zmierzy się z Tomaszem Adamkiem (49-4, 29 KO). Saleta w rozmowie z Wirtualną Polską ocenił, że jego wrześniowy rywal to numer dwa w historii polskiego boksu zawodowego. Wyżej były czempion Starego Kontynentu wagi ciężkiej ceni jedynie Dariusza Michalczewskiego.

Spośród aktywnie boksujących pięściarzy według Salety największą gwiazdą jest Artur Szpilka. - Nawet nie względu na poziom sportowy, ale emocje, które budzi. Włodarczyk nie jest już mistrzem świata - wtedy on byłby tym numerem jeden - wyjaśnił weteran polskich ringów profesjonalnych.

Zapytany o to, kto z Polaków ma obecnie największe szansę na wywalczenie mistrzowskiego pasa, Saleta odparł: - Niedawno bym powiedział, że Mateusz Masternak, ale jego kariera potoczyła się dość dziwnie. Mógłbym powiedzieć, że Włodarczyk - on w każdej sekundzie walki może wygrać z każdym ze względu na swoje uderzenie, ale w jego przypadku nie będzie takie proste, by dostać kolejną szansę, tym bardziej że z jednej zrezygnował. Jest Andrzej Fonfara, ale to jest trudna kategoria wagowa.