Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

W swoim dziewiątym zawodowym pojedynku Przemysław Runowski (9-0, 2 KO) wywalczył pas młodzieżowego mistrza WBC Silver w kategorii półśredniej pokonując podczas gali w Gliwicach Alfredo Rodolfo Blanco (13-3, 7 KO).

Pochodzący z Argentyny pięściarz już w pierwszej rundzie zaskoczył nieco spiętego Polaka mocnym lewym sierpowym. Choć ciosy Blanco wydawały się sygnalizowane, Runowski nie ustrzegł się błędu, odkrył się i wylądował na deskach. Młody pięściarz grupy Sferis Knockout Promotions szybko doszedł do siebie i w kolejnej odsłonie skarcił przeciwnika celnym prawym krzyżowym. Mocno chaotyczny styl walki Argentyńczyka i jego nieskoordynowane ruchy utrudniały Runowskiemu złapanie odpowiedniego rytmu walki. Zgodnie z poleceniami z narożnika "Kosiarz" starał się nie wdawać w niepotrzebne wymiany, wywierał ciągły pressing na przeciwniku i spokojnie zaznaczał swoją przewagę w kolejnych minutach. 

W szóstej odsłonie w poczynania Runowskiego wdarło się trochę chaosu, wdał się w krótką bijatykę z przeciwnikiem, jednak dość szybko uspokoił sytuację, wrócił do niezbyt efektownego ale za to konsekwentnego boksu, górując w ostatniej fazie pojedynku nad coraz bardziej zmęczonym Blanco. W dziesiątej rundzie Argentyńczyk ruszył do śmielszego ataku jednak nie był w stanie odwrócić losów walki.

Sędziowie punktowi nie mieli żadnego problemu problemu z jednoznacznym wskazaniem zwycięzcy, typując jednogłośną wygraną Polaka: 98-91, 98-91,98-92.